Закладено фундамент Домівок доброго врядування в містах “сірої” зони Східного Донбасу

Зроблено перші кроки на шляху до впровадження доброго врядування у містах Гірське та Золоте. В рамках реалізації проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте - на шляху до ...

Додано:
Pavlo Fedyk

ЗасіданняДДВ2
Закладено фундамент Домівок доброго врядування в містах “сірої” зони Східного Донбасу

Зроблено перші кроки на шляху до впровадження доброго врядування у містах Гірське та Золоте. В рамках реалізації проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте – на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування» відбулись робочі візити до міст Золотого і Гірського», де було презентовано мету, завдання та заходи, які планується здійснити у цих містах.

ПавлоФедикЕксперт Робоча зустріч Золоте

Проєкт, метою якого є згуртування громад та налагодження співпраці громадян із місцевою владою задля утвердження і розвитку системи публічного моніторингу бюджетного процесу, публічних коштів та закупівель згідно принципів доброго врядування у містах Гірське та Золоте, підтриманий Програмою ООН із відновлення та розбудови миру із тематичним компонентом «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади в Україні». Проєкт реалізується із використанням методу кластеру як освітнього підходу для опанування громадського моніторингу врядування (ГМВ) та впроваджується ГО «Фонд громад «Знання і справедливість», який є учасником громадського руху «Спільно безпеці Луганщини – СбЛ».

Завдання проєкту будуть досягнуті завдяки діяльності «Домівок доброго врядування» (робочих груп громадських активістів та представників місцевої влади), які вивчаючи результати громадської антикорупційної експертизи закупівель, спілкуючись на тренінгах з опанування ProZorrro та DoZorro, антикорупційному Форумі , обмінюючись інформацією на віртуальному майданчику комунікацій проєкту, отримуючи експертну та консультаційну підтримку, досягнуть синергетичних ефектів співпраці для опанування і застосування засад доброго врядування та напрацювання спільних пропозиції для місцевих органів влади (виконкому міськради Гірського та керівнику ВЦА м. Золотого і с. Катеринівка).

Додатковим ефектом проєкту є менторський супровід та створення технічних завдань для розробки сайтів майбутніх ОТГ Гірського та Золотого, популяризація вказівок «Домівки доброго врядування: вказівки моніторингу публічних закупівель», які будуть розповсюджені серед громад міст Східного Донбасу та розміщені в мережі Інтернет.

Досягнувши домовленості із місцевою владою міст (міська рада Гірського та ВЦА Золотого) про взаємну підтримку заходів проєкту, команда його партнерів (громадські організації «Фонд громад «Знання і справедливість», «Будемо удосконалювати місто Гірське (Гірський БУМ)», «Аваліст», «Золотий світанок», руху СбЛ) зосереджується над формуванням і діяльністю у кожному місті Робочих груп (Домівок доброго врядування) – задля громадського моніторингу політик, рішень, процесів органів місцевої влади , а в даному випадку – закупівель.

Завершення проєкту означатиме прийняття рішень виконкому міськради Гірського та розпорядження керівника ВЦА м. Золоте та с. Катеринівка про впровадження пропозицій ГМВ, вдосконалення прозорості використання бюджетних коштів на сервісах ProZorrro, E-Data, та Spending, що свідчитиме про покращення управлінських спроможностей згуртованих громад, збільшення прозорості та ефективності комунальних рішень та процесів у містах Гірське та Золоте, покращення діалогового потенціалу громади у виробленні обґрунтованих та зрозумілих рішень місцевої влади відповідно до принципів доброго врядування.

Віртуальний майданчик комунікацій проєкту буде здійснюватись в соціальній мережі Фейсбук: в групі «Луганщина – спільно до безпеки» – https://www.facebook.com/groups/SpailnoBezpeka/, найчисельнішій новинній групі Луганщини – «Лисичанск. Северодонецк. Фактьі. Собьітия. Комментарии», https://www.facebook.com/groups/severopolis/, та на Ютуб-каналі руху СбЛ «ІнфоЛуг» https://goo-gl.su/0VDG із використанням хеш-тегів: #Співпраця, #ДобреВрядування, #Гірське, #Золоте, #КластерProzorroЗолотогоГірського #КластерProzorro #НалагоджуємоСпільно #ГромадськаАнтикорупційнаЕкспертиза.

Відповідальний за інформацію, PR-менеджер проєкту Павло Федик (095 196-49-66, https://www.facebook.com/pavlofedyk63, [email protected]).

Додаток: файл «Презентація проєкту» (pdf-формат)

КластерProZorro – by Pavlo Fedyk [Infographic]

 

Ця публікація підготовлена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).

Думки, зауваження , висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Щоб було без "хламу": у Краматорську стартував масштабний проєкт щодо поліпшення стану реклами

Вікі любить пам'ятки: за кількістю фото Україна посіла перше місце

Тут курять. Чому необхідно посилювати антитютюнове законодавство

Новий комікс про журналістську етику від Олександра Грехова

Mezzanine, Masterskaya та Інститут звуку отримали грантову підтримку від «Креативної Європи»

Громадський центр правосуддя подав скаргу до Європейського суду з прав людини щодо порушення Україною права на справедливий суд