Забудовник руйнує Гостиний Двір?

Забудовник цілеспрямовано руйнує будівлю Гостиного двору зсередини і перешкоджає проведенню консервації об'єкту, повідомила юрист в галузі охорони історичної спадщини Києва, голова ГО ...

Гостиний двір
Забудовник руйнує Гостиний Двір?

Забудовник цілеспрямовано руйнує будівлю Гостиного двору зсередини і перешкоджає проведенню консервації об’єкту, повідомила юрист в галузі охорони історичної спадщини Києва, голова ГО “Андріївсько-Пейзажна Ініціатива” Марина Соловйова.

За словами Соловйової, забудовник не тільки не виконує свої прямі обов’язки по збереженню будівлі, але і не допускає на територію пам’ятника робітників, найнятих активістами.

Завдяки небайдужим городянам і деяким політикам, ми зібрали понад 50 тис грн., які будуть спрямовані на відновлення об’єкта. За 12 тисяч гривень замовили у ліцензованої компанії, Національного університету будівництва та архітектури Випробувальний центр будівельних конструкцій” проект консервації, його необхідно реалізувати негайно, щоб будівля витримала зиму. Одна з рекламних кампаній безкоштовно передала нам полімерні матеріали, якими технічно можливо перекрити дах тимчасово. Все для консервації готово, київська влада це цілком підтримує. Але коли глава робочої групи звернулася до забудовника (ПП “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація”) письмово і усно про фізичний допуск робітників на територію об’єкта, то не отримала жодної відповіді досі. Ми бачимо, що забудовник цілеспрямовано руйнує будівлю зсередини, сам не консервує будівлю, і іншим не дає, хоча це його прямий обов’язок“- повідомила Марина Соловйова.

Нагадаємо, за рішенням суду земельну ділянку під Гостиним Двором було повернуто місту, а будівлі в кінці 2014 присуджено охоронний статус – пам’ятка архітектури місцевого значення. У робочій групі Київради з Гостиного двору, куди входять чиновники і захисники Гостинного Двору, прийшли до рішення про необхідність консервації об’єкта і подальшого відновлення будівлі, не реконструкції. Київрада ухвалила рішення і звернулася до власника будівлі, в фонд державного майна, про необхідність передачі з державної власності в комунальну. (Оскільки в цьому випадку місто саме зможе приймати рішення по об’єкту)

Робоча група Київради з Гостиного двору вирішила законсервувати будівлю для подальшого відновлення. Проекти наповнення і функціонування Гостинного Двору знаходяться в процесі обговорення. Їх реалізація, за словами активістів, залежить як від Київради, політичної волі міської влади, так і від самих киян.

Громадська ініціатива “Гостинна республіка”
067825 16 86
(Марія, прес-аташе)

Джерело : Громадська ініціатива “Гостинна республіка”


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку