Заборона хутрових ферм: як український активіст змінює законодавство Польщі

Киянин Євген  два з половиною місяці працював на найбільшій хутровій фермі Польщі, щоб знімати документальні кадри прихованою камерою. Відзняте Євгеном шокувало усю країну, викликало скандал на ...

Додано:
Molodiya Festival

Кампанія Хутрооф
Заборона хутрових ферм: як український активіст змінює законодавство Польщі

Киянин Євген  два з половиною місяці працював на найбільшій хутровій фермі Польщі, щоб знімати документальні кадри прихованою камерою. Відзняте Євгеном шокувало усю країну, викликало скандал на державному рівні та впритул наблизило Польщу до заборони хутрової індустрії. Історію про нього зняли в рамках проєкту платформи Molodiya Festival – Держактиви.

Євген зоозахисник і веган, за професійною діяльністю – спортсмен і викладач бойових мистецтв, йому трохи за 30. У вільний від роботи час – активіст зоозахисної організації Відкриті клітки. Саме колеги по активізму показали хлопцю оголошення від власника норкової ферми у польському селищі Ґуречкі: хутровик шукав чергового українця на украй шкідливу і низькооплачувану роботу. Тож Євген зрозумів, що це чудова нагода провести розслідування на шкуродерні.

Ферма належить Войцеху Войчеку, братові та діловому партнеру Счепана Войчека, який є президентом Польської хутряної асоціації. Згідно зі свідченнями працівників, ця ферма точно найбільша в Польщі, а можливо навіть у світі. На ній утримується близько півмільйона норок.

“Готуючись до цього розслідування, я ретельно почистив свої соцмережі від будь-яких згадок про веганство і зоозахист, щоб не викликати жодних підозр хутровика. Також отримав поради від свого наставника, який вже бував у таких місцях, і головна з них: не прив’язуватися до тварин, не обирати улюбленця, не давати їм імена. Але я не зміг утриматися. Я називав їх, я гладив їх, розмовляв з ними, а потім вони вмирали”, – розповідає хлопець.

Брати Войчеки хваляться чудовими умовами утримання тварин, які буцімто запроваджені на їхніх фермах. Однак відзняті Євгеном кадри показали прямо протилежне. Активіст зафіксував жахливі умови утримання тварин, які не тільки не відповідають природним потребам хижих звірів, а й спричиняють рани, хвороби, каліцтва.

“На відео ми бачимо численні випадки канібалізму, агресії, смертей, відкритих ран або паралічу кінцівок. Саме ці жахіття об’єднують усі хутроферми світу”, – коментує Євген.

Забій тварин відбувається також жорстоко – електричний струм у пащу та анальний отвір, труїння газом, вприскування отрути. Іноді шкіру знімають зі ще напівживих тварин.

Те, що назнімав Євген мало миттєві наслідки: у день публікації документальних кадрів, голова керівної партії Prawo i Sprawiedliwość Ярослав Качинський негайно зібрав прес-конференцію та закликав підтримати законопроєкт про заборону хутрового виробництва. І вже через три тижні польський сейм проголосував за заборону хутроферм у країні. Відразу після цього проголосував сенат, але з правками і повернув до сейму, де його мають розглянути повторно. І потім віддати на підпис президенту. Зараз усі чекають. Однак, переконані активісти, процес почався і його вже не спинити.

Сам Євген після повернення додому, у Київ, зіштовхнувся із сильним посттравматичним синдромом: “Я просто не міг бачити людей у шубах на вулиці”. Зараз хлопець проходить курс психотерапії.

Додатково

Антихутрові заборони вже ухвалили 15 країн Європи. Деякі європейські підприємці почали переміщувати негуманне і шкідливе для довкілля виробництво в Україну. Громадські активісти та екологи наполягають на ухваленні законопроєкту 2360 за заборону хутроферм в Україні, який зупинити переміщення такого виробництва до нас.

Хутрові виробництва є об’єктами підвищеної екологічної небезпеки, вони забруднюють ґрунт, водойми, повітря та становлять небезпеку для здоров’я мешканців найближчих населених пунктів.

За даними незалежної дослідницької і консалтингової організації CE Delft (Нідерланди), виробництво натурального хутра визнане найбільш згубним для довкілля у 17 з 18 показників впливу на навколишнє середовище.

Світовий банк відносить хутро до п’ятірки найгірших виробництв, які забруднюють довкілля важкими металами.

Невигідними є хутрові ферми і для нашої держави: частка надходжень від їхньої діяльності у державному бюджеті України менша за 0,004%, при тому, що збитки від забруднення навколишнього середовища від виробництва жодного разу не були пораховані державою.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"