За рік через електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua» зафіксовано 1500 повідомлень про сміттєзвалища

З початку роботи інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ, яку Мінприроди запустило у вересні 2016,  надійшло понад 1500 повідомлень про виявлені місця скупчення відходів. Більшість повідомлень стосувалася ...

21414626_1530313970358207_1096043377543887047_o
За рік через електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua» зафіксовано 1500 повідомлень про сміттєзвалища

З початку роботи інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ, яку Мінприроди запустило у вересні 2016,  надійшло понад 1500 повідомлень про виявлені місця скупчення відходів. Більшість повідомлень стосувалася стихійних сміттєзвалищ. 

“Були  випадки, коли громадяни повідомляли нас про легальні сміттєзвалища, про які нас вчасно не поінформувала місцева влада.  Дуже важливо, що громада підтримала цей сервіс і стала на захист довкілля. Тільки за цей рік під нашим контролем органи місцевого самоврядування ліквідували близько 40% таких сміттєзвалищ”, – зазначив  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Найбільше сміттєзвалищ було ліквідовано органами місцевого самоврядування у Київській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях.

карта

Найменше повідомлень про виявлені сміттєзвалища надійшло із Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей.

З моменту запуску інтерактивної мапи надійшло також 16 звернень про виявлені стихійні сміттєзвалища на території Донецької області і лише 3 звернення із Луганської області. На Донеччині ліквідовано 10 із 16 виявлених сміттєзвалищ і повістю ліквідовані сміттєзвалища, заявлені користувачами на Луганщині.

Водночас Остап Семерак, посилаючись на показники інтерактивної мапи за кілька останніх місяців, наголосив, що органи місцевого самоврядування поступово знижують темпи з ліквідації сміттєзвалищ.

Електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua» включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені сміттєзвалища.  Додати інформацію про сміттєзвалище може  будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди. Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором  та наноситься на карту. У свою чергу, Мінприроди надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади зі вимогою їх ліквідувати. Кожен громадянин може бачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Про план відновлення у своїй громаді знають лише 4% мешканців - результати опитування ГО «Проти Корупції»?

У Тернополі експонується виставка про "справи Майдану"

УМПД: міжнародна спільнота має підтримати реформу деінституціалізації для розвитку України

Правозахисники вказують на збільшення кількості обшуків у Криму

Мандрівна виставка «На Зламі» відвідала 50-те місто

  • Евгений Гомонюк

    Чудова ініціатива, але є одне питання: чому Крим на мапі позначений, як територія РФ? Півострів замість АРК підписаний “Республика Крым” та назви міст російською, в порівнянні з іншими містами країни
    https://uploads.disquscdn.com/images/1117a1a72c763fabbdbcb864aea48ed1cc9f18134b3822163740d742ad6e0fee.jpg

    • http://www.prostir.ua/ Prostir

      До речі, теж звернули увагу на цей факт. Запитали на сторінці у Фейсбук – поінформуємо про відповідь (якщо буде).