З бухгалтерії Донецького аеропорту у власний бізнес: у Києві пройде виставка підприємців-грантерів

8-9 листопада в Українському домі у Києві відбудеться щорічна виставка бізнес-досягнень східної України «Схід-Експо – 2019». Більшість із учасників – переселенці, котрі залишили свої домівки і з ...

Додано:
Molodiya Festival

Схід Експо
З бухгалтерії Донецького аеропорту у власний бізнес: у Києві пройде виставка підприємців-грантерів

8-9 листопада в Українському домі у Києві відбудеться щорічна виставка бізнес-досягнень східної України «Схід-Експо – 2019». Більшість із учасників – переселенці, котрі залишили свої домівки і з нуля, за допомогою грантів, створили власні справи: хтось продає авторські ляльки, хтось заснував школу робототехніки, а хтось відкрив веломайстерню. Ми зібрали найцікавіші локації, які варто відвідати  та розповідаємо історії учасників.

Зона майстер-класів. В межах виставки пройдуть безкоштовні майстер-класи для усіх охочих. Відвідувачі зможуть створити і розписати керамічний посуд,  пошити м’які іграшки та ароматизовані торбинки, сплести сувеніри із соломи та змайструвати традиційні ляльки-мотанки. Воркшопи проводять майстри Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запоріжчини.

Наприклад, можна буде відвідати майстер-клас зі створення м’якої іграшки-мишки – символу 2020 року, від Наталії Держипільської, майстрині з Донеччини.

 У 2014 році дівчина закінчила техні­кум у Донецьку й поїхала вступати до інженерно-педагогічної академії у Харкові. Більше додому, в Ясинува­ту, вона не повернулася – дім лишився на неконтрольованій урядом території. Наталя із сім’єю перебралися до Друж­ківки, де жили родичі.

«Іграшки прийшли до мене спонтан­но. Я готувала подарунок для подруги, й одна інтернет-знайома надихнула мене пошити ляльку. Потім спробува­ла ще, знайома допомогла і з викрій­ками, і надихнула на роботу взагалі. Скоро я почала робити більш складні іграшки», – розповідає Наталя.

Схід Експо

Ляльки, які робить дівчина, назива­ються сніжка. В них великі ніжки, тож вони можуть стояти, ручки й ніжки рухаються, голова теж повертається. А от обличчя не пропрацьоване – по­значені лише оченята. Вважається, що така лялька найкраще віддзеркалює настрій того, хто нею бавиться або ми­лується. Використовують і для ігор, і в інтер’єрах.

«Спочатку впевненості не було – чи справді добре виходить? Але вже перший ярмарок, в якому взяла участь, у Дружківці на День міста, показав, що мені треба займатися саме цим – я да­рую людям радість», – згадує Наталя.

Дмитро Яровий зі Слов’янська проведе майстер-клас із гончарства. Раніше хлопець займався графічним дизайном і жив у Києві. Та з початком подій на Донбасі вирішив повернутися і допомагати батькам у гончарній справі.

«Я днями й ночами навчав­ся по роликах на YouTube. Але направду не зрозумієш, що і як ро­бити, доки тобі досвідчена людина про­сто не поставить руки. Коли не виходи­ло – це для мене було найгірше, аж до депресії!» – згадує Дмитро.

Схід Експо

Сьогодні у гончарній майстерні Ярових виготовляється понад сто видів посуду ручної роботи з екологічно чистої червоної глини. Крім українського, освоюють ринок Польщі та Ізраїлю.

«Для нашої сім’ї це не просто бізнес, це щось, чим можна здивувати людину і світ», – каже Дмитро.                                               

Зона кіно. На «Схід-Експо» відбудеться також прем’єрний показ фільмів інформаційної кампанії «Великі історії малого бізнесу». Це серія соціальних роликів про підприємців з Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запорізької області. 

Наприклад, колишня бухгалтерка Донецького аеропорту Ганна Горіна у 2014 році була змушена їхати з немовлям до рідного міста – у Сєвєродонецьк. Знайти роботу було важко, тому ви­рішила відкрити свою справу.

«Вирішила зайнятися тим, що вмію – за­пропонувати послуги з прибирання», – розповідає Ганна.

Першим обладнанням, яке придбала жінка, був пилосос із опцією вологої чи­стки. На колишній роботі, в аеропорті, вона бачила, як дівчата працювали з по­дібною технікою для чищення килимів і м’яких меблів – звідти й ідея. Клієнтів шукала через оголошення на міському сайті.

«Сєвєродонецьк не надто велике місто, але були клієнти, як не дивно. Зараз до нас звертаються і з Рубіжного, зі Свато­вого, Лисичанська, Кремінної, зі Станиці Луганської. По всьому регіону їздимо. І попит є», – каже Ганна.

Схід Експо

Рівень послуг тепер на порядок вищий за той, з якого починався бізнес. Така робота з людьми для колишньої бухгалтерки була дещо незвичною, але спеціально цьому вона не вчилася, до літератури не зверталася. Спиралася на життєвий досвід. Вважає, «просто тре­ба бути нормальною людиною й уміти слухати». Найголовніше для початківця, вважає Ганна Горіна, – не боятися. Обирати те, що вмієш, починати з малого, та мати на думці, як роз­винути справу. Таким вона бачить рецепт успіху.

Ярмарок і зона презентацій. На ярмарку свою продукцію представлять майже 200 представників мікро-, малого та середнього бізнесу східної України: від домашніх смаколиків та текстилю до хімічної промисловості та IT-інновацій. Наприклад, український стартап Farm 3D.

«3D Farm» із Краматорська не лише виготовляє 3D-принтери, але й на принтерах власного виробництва виконує замовлення із тривимір­ного друку. Спеціалісти розробили прототип протезу руки, який може утримувати предмети і є значно де­шевшим від аналогів.

Серед інших напрямів роботи 3D Farm «Освітня техно-лабораторія» – друкування на 3D-принтері наочних матеріалів для шкіл. Працює це так: школи отримують необхідні обладнання, матеріали та програмне забезпечення. Натисканням однієї кнопки учні і вчителі можуть робити на 3D-принтері наочні моделі з базових (і не тільки) шкільних дисциплін: біології та анатомії, геометрії й математики, фізики та механіки, екології та географії, робототехніки та інформатики.

Схід Експо

Вхід на усі заходи ««Схід-Експо – 2019» вільний, деталі на сайті: http://east-expo.com.ua/


Тематика публікації:               

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»