Южненці вчились впливати на рішення влади за допомогою публічних консультацій

23 серпня у міській бібліотеці м. Южного відбувся тренінг «Публічні консультації: не зволікай – впливай!». Участь у заході взяли небайдужі  мешканці Южного та сусідніх населених пунктів. Серед ...

Додано:
andronko25

IMG-c9685faf0bea1208694625fe9e0e3d79-V
Южненці вчились впливати на рішення влади за допомогою публічних консультацій

23 серпня у міській бібліотеці м. Южного відбувся тренінг «Публічні консультації: не зволікай – впливай!». Участь у заході взяли небайдужі  мешканці Южного та сусідніх населених пунктів. Серед присутніх були представники громадських організацій, комунальних підприємств міста, студенти, школярі та просто небайдужі громадяни.

Учасники тренінгу були ознайомлені з таким інструментом громадської участі, як публічні консультації. Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Южному  розповів про сутність та особливості використання даного інструменту за допомогою онлайн-платформи «Ваша думка». Організатори заходу  звертали увагу присутніх на етапи підготовки до таких консультацій, а також їх проведення.  До того ж громадяни мали можливість ознайомитись із досвідом та успішними історіями використання публічних консультацій у різних куточках України, де впроваджений даний інструмент. Яскравими досягненнями у даному напрямку  вирізняються такі українські міста, як  Ужгород, Дрогобич, Кам`янець-Подільський та  Добропілля. Южне також не є виключенням.

 У ході заходу його учасники  обговорювали деякі із існуючих інструментів прямої демократії у нашій країні, а також ті, які використовуються у м. Южному зокрема. Більш детальніше зупинялись на розгляді таких  інструментів громадської участі, як: бюджет участі, збори громадян, громадські слухання, а також звернення громадян.

Окрім того, під час тренінгу присутні мали можливість попрацювати у групах, формулюючи орієнтовні  питання для публічних консультацій з можливими варіантами відповідей. Учасниками були озвучені такі проблемні питання місцевого рівня, як:

  • Ідеальний колір бордюрів по вул. Гр.Десанту у м. Южному.
  • В яких місцях необхідно встановити громадські туалети у м. Южному?
  • Чи необхідно змінювати назву міста Южного?
  • Як облаштувати посадку у м. Южному з боку вул. Новобілярська?

До кожного питання було запропоновано декілька можливих шляхів його вирішення. За словами організаторів заходу, учасники добре справились із поставленим завданням, презентуючи свої напрацювання.

IMG-bfb0bc66a4a4460170fa8741096a9ead-V

«Цікавий захід. Раніше нічого не чула про публічні консультації. Як виявилось доволі корисний та легкий у використанні інструмент. Добре, що у нашому місті проводять подібні просвітницькі заходи та розповідають  про можливості, які є у громадян, про те, як можна взаємодіяти з владою, впливати на рішення за допомогою використання різноманітних інструментів участі. Думаю, що кожен учасник взяв для себе щось корисне. Сподобалось працювати у групах, разом створювати публічні консультації. Було б добре, якби і у нашому місті влада активніше використовувала даний інструмент та прислухалась до думки громади» – зазначила Анастасія, учасниця тренінгу, мешканка міста Южного.

IMG-7fec42ead3fff84fdc631176522409c5-V (1)

Наприкінці заходу місцеві активісти, громадські діячі, відеоблогери Інна Полякова та Ілля Юрченко презентували проект «Соціальний експеримент. Южне». Інна спробує вирішити соціальні проблеми у місті за допомогою громадськості, а Ілля- за допомогою влади. Проект стартує 26 серпня і триватиме протягом 4 тижнів. Організатори проекту закликають громадян приєднуватись до його реалізації та брати активну участь у вирішенні проблем місцевого рівня.

Довідка. Тренінг відбудеться в межах проекту “Задай курс владі”, що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей