Юристи КримSOS розповіли про зміни у порядку паспортизації жителів ТОТ

2 листопада набрали чинності зміни до Порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово ...

id
Юристи КримSOS розповіли про зміни у порядку паспортизації жителів ТОТ

2 листопада набрали чинності зміни до Порядку оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території України та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України в контексті отримання паспортних документів жителями тимчасово окупованих територій.

Раніше, особливості отримання паспортних послуг було регламентовано першим із зазначених порядків, тепер він лише іноземців, осіб без громадянства та біженців.

За старим порядком для мешканців тимчасово окупованої території України вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки після досягнення громадянином 25- і 45-річного віку проводилося у день звернення. Відтепер вклеювання фото за віком здійснюється на загальних підставах, а саме у п’ятиденний термін, який може бути продовжено на 30 календарних днів. Як і раніше така послуга надається територіальними підрозділами ДМС за місцем звернення. Важливі зміни до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302.

1. Надано роз’яснення коли паспорт громадянина України вважається не придатний до використання, зокрема паспорт/фотокартка має пошкодження (та/або відсутня його/її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія.

2. Одночасне отримання паспорту та реєстраційного номеру облікової картки платника податків тепер закріплено в самому порядку, а не окремим документом. Так, особа віком від 14 до 18 років, яка має зареєстроване місце проживання та яка не зареєстрована в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, під час оформлення паспорта вперше може за її бажанням одночасно зареєструватися в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків з подальшим відображенням інформації про РНОКПП у паспорті.

3. Визначено, що у разі обміну паспорта зразка 1994 року за бажанням, паспорт, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час

отримання нового паспорта. Ці зміни надають можливість мешканцям тимчасово окупованої території України залишити при собі паспортний документ на період оформлення нового.

4. Передбачено, що у випадку, якщо особа, яка звертається за оформленням паспорта вперше після досягнення 18-річного віку за відсутності свідоцтва про народження, може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження».

5. Ускладнено процедуру встановлення особи шляхом опитування свідків. До переліку родичів, яку можуть бути свідками додали колишніх членів подружжя (чоловіка або жінку). Свідком, який має право приймати участь в становленні особи, може бути особа від 14-ти років та мають документи, що посвідчують особу. Обов’язок підтвердження родинних стосунків або підтвердження факту сусідства, відтепер покладається не лише на заявника але і на орган ДМС.

6. У разі обміну або втрати/викрадення паспорта, оформленого територіальним підрозділом ДМС, МВС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, заявник додатково подає всі наявні документи, у тому числі документи, що містять фотозображення особи, які дають змогу ідентифікувати таку особу.

7. Збільшено термін зберігання готового паспорту до 1 року, а за зверненням особи до 3 років.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”