Юристи допомогли отримати грошову допомогу від держави ВПО з Луганщини

До юриста ГО “Запорізький правозахисний центр” - звернулася мешканка м. Запоріжжя – Світлана П. стосовно матеріальної допомоги для внутрішньо переміщеної особи. Вона мешканка Сєвєродонецька, на ...

Додано:
Zaporizhzhia

005c253dda7231748fee3e97f0cc21f6fad9bb1c
Юристи допомогли отримати грошову допомогу від держави ВПО з Луганщини

До юриста ГО “Запорізький правозахисний центр” – звернулася мешканка м. Запоріжжя – Світлана П. стосовно матеріальної допомоги для внутрішньо переміщеної особи. Вона мешканка Сєвєродонецька, на початку березня 2022 року  виїхала до Запоріжжя й наразі дуже актуальне питання фінансового забезпечення. 

Особливістю цього випадку стало те, що на час звернення за допомогою Світлана виїхала із м. Сєвєродонецьк майже без коштів та з мінімальною кількістю речей, рідних поруч немає та Світлані більше ніж 50 років, тому складно знайти роботу. 

Юрист ГО “Запорізький правозахисний центр” надала роз’яснювальну консультацію стосовно того, що до 24 лютого 2022 року внутрішньо переміщеними особами (скорочено ВПО),  вважались люди із так званих тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей. Вони ще з того часу мають на руках довідки ВПО та користуються певними державними програмами підтримки. З 27 березня 2022 року набрали чинності зміни до Постанови Кабміну України «Про облік внутрішньо-переміщених осіб», і до реєстру почали вносити осіб, яким довелося тікати із дому через воєнну агресію росії з 24 лютого 2022 року.

Що потрібно зробити було зробити Світлані:

Отже, щоб отримати гарантовані державою компенсаційні виплати і надалі користуватись програмами допомоги ВПО, які будуть створені в майбутньому Світлані треба:

  • Починаючи із 27 березня 2022 року звернутися в місцевий орган соціального захисту або ЦНАП із заявою на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи.
  • Ви отримаєте Довідку ВПО, вона оформлюється на дорослу особу та на дітей від 14 років, дані малолітніх дітей мати вписує окремо в заяві.
  • Тільки маючи Довідку, ви подаєте окрему заяву на отримання допомоги. На цьому етапі ви повинні знати номер рахунку в форматі IBAN (можна отримати в банку або самостійно переглянути в мобільному банківському додатку вашої картки для виплат).

Другу заяву, тобто заяву на виплату, можна подати через державний цифровий портал надання послуг Дія

Завдяки допомозі юриста пані Світлана зібрала необхідні документи, тобто відновила загублений паспорт та через застосунок ДІЯ подала заяву на отримання соціальних виплат від держави, виплати Світлані були нараховані через декілька тижнів.

Проєкт впроваджується  ГО “Запорізький правозахисний центр”  у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

 

 
Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В Україні запрацюють 15 нових соціальних бізнесів

В Україні розпочинаються вебінари для сімейних лікарів по роботі з учасниками бойових дій

Як працює рада взаємодії з питань освіти у Горохівській громаді

Для жінок, які постраждали від домашнього насильства, в м. Кривий Ріг організовується навчання за новими спеціальностями

Розпочався проєкт "SOS-Турбота", спрямований на підтримку людей, яким важко подбати про себе самостійно

Удар по економічній спроможності Харківщини ставить критичні вимоги до місцевого бюджетного процесу