Студентам-переселенцям в Тернополі допомагають з компенсацією за тимчасове розміщення в гуртожитку

До юриста Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Юрія Феленка в минулому місяці звернулася мама Марії Ж. Марія є внутрішньо переміщеною особою, студенткою одного з ВУЗів м. Тернопіль. ЇЇ ...

1
Студентам-переселенцям в Тернополі допомагають з компенсацією за тимчасове розміщення в гуртожитку

До юриста Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Юрія Феленка в минулому місяці звернулася мама Марії Ж. Марія є внутрішньо переміщеною особою, студенткою одного з ВУЗів м. Тернопіль. ЇЇ разом з однокурсницями змушують сплачувати за проживання у студентському гуртожитку в повному обсязі. Адміністрація університету не хоче враховувати дотацію на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб у розмірі приблизно 900 грн в місяць.

Після консультацій та роз’яснень нашого юриста, студентка подала заяву враховуючи Постанову Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану”. Адміністрація ВУЗа, де навчається Марія та її друзі, переглянула кошторис за проживання в гуртожитку з урахуванням вищевказаної Постанови. Таким чином, дане питання було вирішено позитивно для нашої заявниці.

Тепер трохи законодавства!

Власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.22 № 490. Компенсація надається за внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 204.

З 01.10.2022 оновлено перелік осіб, за яких нараховується компенсація, а саме:

– які перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя;
– які перемістилися з території територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації https://www.minre.gov.ua/doc/doc/98;
– житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є:

  • власниками житла або їх представниками;
  • наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності;
  • спадкоємцями, які прийняли спадщину.

Власники житла, що розмістили переселенців, зобов’язані не пізніше протягом наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати повідомлення за встановленою формою.

Повідомлення подається в паперовій або електронній формі на електронну адресу ([email protected]).

Особи, що надали прихисток переселенцям разом з повідомленням надають копії наступних документів:

– що посвідчує особу як власника житлового приміщення, так і внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили (паспорт громадянина України);

– про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; – про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– підтверджуючих право власності або право на користування житловим приміщенням (договорів оренди (найму) житла державної або комунальної власності або свідоцтва про право на спадщини за заповітом/законом (за потреби). Якщо житлове приміщення має декілька співвласників, то інші надають письмові згоди в довільній формі;

– що підтверджують повноваження на представництво інтересів власників житла.

У разі подання повідомлення в електронній формі до такого повідомлення додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що підтверджують подану інформацію.

Для подальшого оформлення грошової компенсації за розміщення власники житлових приміщень звертаються до департаменту не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця (з 1 по 5 число кожного місяця, зазначаючи кількість днів фактичного проживання за місяць, що передує) та подають заяву із зазначенням кількості днів та переселенців, які проживали протягом звітного періоду. Компенсація надається за умови відсутності заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання та інші).

При цьому, власники житлових приміщень повинні мати при собі копії та оригінали документів:

  • які посвідчують їх особу;
  • що підтверджують право власності або право на користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.

Для заповнення бланку заяви необхідно надати:

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили;
  • довідку про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання).

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО (людино-день), із дня їх розміщення: за кожен людино-день – 30,00 гривень.

Після подачі заяви та необхідних документів, спеціалісти департаменту протягом 5 робочих днів проводять перевірку наведених у заяві відомостей з виходом на місце фактичного проживання переміщених осіб.

ВАЖЛИВО! При нарахуванні субсидії згадана компенсація не буде обчислюється як отриманий дохід.

Черговий раз нагадуємо, отримати безкоштовну допомогу можна онлайн та телефоном, а також звернувшись до нас з особистим візитом. #ТернопільХаб

Графік роботи пункту надання правової допомоги та інформаційної підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у Тернопільській області:

- Години прийому: 10:00 – 14:00
– Дні прийому: понеділок – п’ятниця
– Телефон: 066 30 22 771

Особисту консультацію можна отримати за адресою: м. Тернопіль, вул. Тарнавського 7А (понеділок), вул. Текстильна 28, оф. 1 (вівторок-п’ятниця).

Також в рамках діяльності Ukrainian Coalition for Legal Aid працює єдина інформаційна “гаряча лінія” з питань, пов’язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти “гарячої лінії” доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*

Віримо в перемогу України!

Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.

*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів

#юристтернопіль

Ольга Феленко


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу