ЮрШтаб – безоплатна правова допомога українцям під час війни

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну внутрішньо переміщеними особами (ВПО) стало понад 8 мільйонів українців та українок. За даними ООН понад 9 мільйонів людей вимушено виїхали за ...

avtr_600x600 (1)
ЮрШтаб – безоплатна правова допомога українцям під час війни

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну внутрішньо переміщеними особами (ВПО) стало понад 8 мільйонів українців та українок. За даними ООН понад 9 мільйонів людей вимушено виїхали за кордон. Багато громадян і донині проживає на окупованих територіях. Війна породила велику кількість юридичних питань. Законодавство під час війни є динамічним, відслідкувати всі зміни, правильно розібратись без допомоги юристів люди фізично не можуть. Українці та українки, як ніколи потребують  якісної та доступної правової допомоги. 

Юристи та адвокати почали об’єднуватись у волонтерські ініціативи задля надання допомоги на юридичному фронті. Так 4 березня 2022 року  народився “ЮрШтаб”. 

Консультуємо безкоштовно та анонімно (з обох сторін) через наш бот в телеграмі з питань, що актуальні під час війни:

- Мобілізація. Військова служба (включаючи статус, права, обов’язки, гарантії осіб, що беруть участь у військових діях)

- Перетин кордону (в’їзд-виїзд людей, вивезення майна, грошей)

- Внутрішньо переміщені особи отримання статусу, виплати, інша допомога)

- Бізнес в умовах воєнного стану (договірні відносини, податки, реєстрація, релокація тощо)

- Трудові відносини (права та обов’язки працівників та роботодавця, гарантії, можливості в умовах воєнного стану)

- Імміграційні питання по Великобританії (консультують україно та англомовні британські юристи)

- Інше (Українці за кордоном, сімейні питання, благодійна та гуманітарна допомога, тощо)

В умовах воєнного стану сучасні українці живуть вперше. Від початку роботи ініціативи й до сьогодні дуже популярними є запити, що стосуються допомоги. Волонтерство для українців стало стилем життя, ми отримуємо багато запитів, пов’язаних із консультаціями у сфері реєстрації благодійних та громадських організацій, індивідуального волонтерства та збору коштів. Від волонтерів також надходять запити на перевірку юридичних осіб, у яких плануються закупки для для потреб ЗСУ або цивільного населення. Ми проводили перевірку компаній через реєстри на предмет  прозорості: чи дійсно є така компанія, чи є у неї податковий борг, чи не пов’язана компанія з рф та інші фактори. 

У нашій команді  майже 50 людей із різних регіонів України. Деякі волонтери допомагають, знаходячись за кордоном та проходячи військову службу в ЗСУ. Кожен розуміє важливість та цінність нашої спільної справи. Це можливість бути корисними на своєму професійному фронті, спілкуватись з колегами – однодумцями та спільно знаходити відповіді на складні питання. Організація функціонує без жогодного фінансування. Наше паливо – бажання допомогати та наближувати нашу перемогу.  

ЮрШтаб постійно розвивається та вдосконалюється, розвиває нові напрямки, розширює команду волонтерів. У команди є свої традиції, періодичні онлайн та офлайн – зустрічі. Юристи та адвокати можуть долучитись в якості волонтерів  до ініціативи, залишивши запит у боті

 


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

ГО «Чайка» відкрила Громадський центр сприяння доступу до правосуддя на Київщині

Дані Порталу ІПВГ: прозорість та підзвітність видобувного сектору

У Відні відбулася акція «росія – ядерний терорист»

Громади-партнерки Програми USAID DOBRE допомагають одна одній у відновленні

Відновлювальні джерела енергії — важливі елементи енергетичної безпеки громад

Виклики та перспективи надання соціальних та реабілітаційних послуг в громадах Львівщини та Закарпаття