Якою має бути виборча реформа обговорили в Кам’янці-Подільському

Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, говорили під час Форуму. 12 жовтня у Кам’янці-Подільському відбулася публічна дискусія виборчої реформи за участі ...

22179957_339526846507430_6371001360877844238_o
Якою має бути виборча реформа обговорили в Кам’янці-Подільському

Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, говорили під час Форуму.

 12 жовтня у Кам’янці-Подільському відбулася публічна дискусія виборчої реформи за участі  представників місцевої влади, політичних партій, громадських активістів, експертів, ЗМІ та небайдужих громадян.

Метою форуму: “Яка виборча реформа потрібна українцям” було обговорити стан виборчої реформи в Україні, визначити першочергові кроки змін виборчого законодавства.

З вітальним словом захід розпочала Христина Будурович – регіональний координатор ВІ “Активна Громада”

Також було надано слово секретарю міської ради – Дмитру Сергійовичу Васильянову, який наголосив на тому, що є важливим обговорення серед громадськості і політикуму реформування виборчого законодавства.

Після чого відбулася презентація результатів експертного опитування.

Також помічник координатора ВІ «Активна Громада» – Михайло Будурович, представив експертну оцінку сучасного стану виборчого законодавства, назвав основні переваги і недоліки посилаючись на думку опитаних експертів з багатьох регіонів України.

Під час дискусії щодо виборчої реформи частина присутніх висловилися за те, що потрібно реформувати законодавство, але зміна закону надто радикальний захід. Разом з тим деякі з присутніх виявили прихильність до їдеї прийняття нового виборчого законодавства.

Після дискусії та обговорень результатів досліджень більшість учасників пообіцяли долучитися до підписання петиції щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

Другий блок заходу пройшов у формі гри-моделювання “Право вибору”. Інтерактив мав на меті відтворити виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів- міжвиборчий період) і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.

Коментар координатора Христини Будурович: «Така форма гри навчає громадян, які саме процеси є правильними під час виборів, а які ні. Момент аналізу вкінці моделювання дає зрозуміти наскільки навіть у грі десь на інтуїтивному рівні ми можемо повести себе так як і у житті».

Форум “Яка виборча реформа потрібна українцям?” проходить у 20-ти містах України в межах проекту “Активна Громада: право вибору” Інституту “Республіка”.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).                                                                                                                        22339664_1102473059889744_2728620027648187001_o 22382088_1102473149889735_7329305232067963321_o


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»