Якою буде Стратегія громадської безпеки?

Згідно зі ст.29 нового Закону "Про національну безпеку України" Міністерство внутрішніх справ має розробити, Кабінет Міністрів - розглянути, РНБОУ - схвалити, а Президент України - затвердити ...

images
Якою буде Стратегія громадської безпеки?

Згідно зі ст.29 нового Закону “Про національну безпеку України” Міністерство внутрішніх справ має розробити, Кабінет Міністрів – розглянути, РНБОУ – схвалити, а Президент України – затвердити Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту України.

Закон визначає, що “громадська безпека і порядок – захищеність життєво важливих для суспільства та особи інтересів, прав і свобод людини і громадянина, забезпечення яких є пріоритетним завданням діяльності сил безпеки, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб та громадськості, які здійснюють узгоджені заходи щодо реалізації і захисту національних інтересів від впливу загроз”. Відтак, це стосується кожного.

Ми попитали у керівництва МВС України, що робиться у цьому зв’язку, що на сьогодні вже зроблено. Відповідь нижче до вашої уваги.

img20181219_13261504

Отже, “проходять організаційні процедури”. Це, властиво, цілком нормально, оскільки за нормами і за логікою Закону Стратегію громадської безпеки і цивільного захисту має бути затверджено після затвердження основного (після власне базового Закону) документа у безпековій сфері – Стратегії національної безпеки України (протягом шести місяців після вступу на посаду новообраного Президента України).

Привертаємо ж увагу суспільства до цієї теми, оскільки Закон передбачає, що “для забезпечення підготовки проекту Стратегії громадської безпеки та цивільного захисту України залучаються <...> аналітичні та експертні установи України, інститути громадянського суспільства, а також можуть бути залучені іноземні експерти”. Очікуємо, що так і буде.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Оновлено сайт з єдиною базою сервісів та перевірених центрів допомоги для ветеранів/ок АТО/ООС

Патріотами своєї країни вважають себе 83% громадян України

Сьогодні в Самборі відкриють меморіал “Пам’ятай”

В Україні запускають «гарячу лінію» психологічної підтримки для ветеранів

Агенція «Або» запустила онлайн-гру для локальних медіа

Як у Торецьку проходить Фотомайстерня для молоді