Якою буде Національна стратегія у сфері прав людини?

8 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг, на якому команда Ресурсного Центру для допомоги вимушеним переселенцям презентувала пропозиції до Національної стратегії у сфері ...

Ресурсний Центр допомоги для вимушених переселенців
Якою буде Національна стратегія у сфері прав людини?

8 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг, на якому команда Ресурсного Центру для допомоги вимушеним переселенцям презентувала пропозиції до Національної стратегії у сфері прав людини щодо внутрішньо переміщених осіб.

На прес-брифінгу учасники розповіли про основні напрямки роботи Ресурсного Центру (далі – РЦ), співпрацю з радниками з питань переселенців та участь у розробці Національної стратегії у сфері прав людини. Також було представлено звіт щодо ситуації переселенців в Україні у вересні.

Про напрямки роботи Ресурсного Центру розповіла Юлія Галаган, координатор проекту. Вона зазначила, що основні напрямки роботи центру, до якого входить ряд громадських організацій і Секретаріат уповноважено Верховної Ради з прав людинийц, це – захист прав переселенців, робота з державними органами з цих питань, гуманітарна та аналітична допомога, регіональна підтримка громадських організацій. Юлія Галаган зауважила на основній задачі Ресурсного Центру: «Основною задачею Ресурсного Центру на сьогодні є формування загальної позиції та транслювання її як єдиної та цілісної».

Про роботу Ресурсного Центру з радниками з питань внутрішньо переміщених осіб розповіла Таміла Ташева, координатор громадської організації КримSOS, яка входить до складу РЦ. Наразі в Україні є 27 радників з питань переселенців – 25 на регіональному рівні і 2 на центральному. Проект запустився у вересні 2015 року, радники вже 3 тижні працюють з питаннями переселенців. Таміла Ташева підкреслила на важливості координації роботи цієї системи: «Ресурсний Центр є тією коаліційною спільнотою, яка може з одного боку скоординувати зусилля громадських організацій, з іншого – поєднати цю роботу з радниками на місцях. Ми розуміємо, як важливо координувати зусилля обох сторін».

Про підготовку Національної стратегії у сфері прав людини розповіла Олена Виноградова, експерт з адвокації ВБФ «Право на захист», члена Ресурсного Центру. Вона зазначила, що актуальними є наступні пропозиції:

  • розробка єдиної державної стратегії щодо відносин держави та внутрішньо переміщених осіб до 2020 р.;

  • розробка комплексної державної цільової програми щодо адаптації, інтеграції та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб;

  • прийняття управлінських рішень щодо створення єдиного центрального органу виконавчої влади, який би координував державну політику у сфері забезпечення прав і свобод внутрішніх переселенців;

  • забезпечення права внутрішньо переміщених осіб на освіту, охорону здоров’я;

  • забезпечення інтересів переселенців з інвалідністю;

  • забезпечення реєстрації актів цивільного стану (особливо народження і смерті), розробка і впровадження адміністративної процедури;

Один із напрямків роботи Ресурсного Центру – це адвокаційна робота, підготовка аналітичних звітів щодо ситуації з переселенцями. Ольга Куришко, юрист Ресурсного Центру, презентувала звіт РЦ за вересень: «За вересень організації, які входять до складу Ресурсного Центру, надали близько 4 тис  консультацій вимушено переміщеним особам. Найчастіше вони звертаються за гуманітарною та медичною допомогою, але не поодинокими є і випадки із зверненнями з правовими питаннями…Вирішення таких питань потребує процесуального супроводу спеціалістів з надання вторинної правової допомоги».

Важливо зауважити і той факт, що у вересні було розпочато проведення моніторингових візитів спільно з офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини. Так, у вересні відбувся візит до Кіровоградської області, під час якого команда РЦ провела інспекцію місцевих органів і проаналізувала ефективність їх роботи.

***

Ідея Ресурсного Центру для допомоги вимушеним переселенцям полягає в об’єднанні зусиль громадських ініціатив і Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини задля ефективної допомоги тим, хто був вимушений покинути свої домівки в Криму чи східних областях. Ресурсний Центр об’єднує Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, ГІ «КримSOS», проект «Без кордонів», ГО «Центр Соціальна Дія», ініціативу «Дім друзів», ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», ГО «Центр зайнятості Вільних людей», ВБФ «Право на захист», БФ «Рокада», ГО «Кримська діаспора», ГІ «Аптечка для біженців», ГО «Центр громадянських свобод».

ДжерелоРесурсний Центр допомоги для вимушених переселенців


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Розпочалася розробка веломаршруту об’єктами культурної спадщини Парафіївської ОТГ «Від парку до парку»

Що не так зі вступною кампанією 2021 – погляд КримSOS

Підтримка молоді з ТОТ: програма СИЛА розповідає про деталі вступу в українські ВНЗ

В Україні запроваджено День відповідальності людини

Бренд громади та розвиток туризму – як це монетизувати?

Голови миколаївських громад беруть участь у всеукраїнському муніципальному форумі