Які 6 державних стартапів працюватимуть над євроінтеграційними інноваційними рішеннями?

24 липня відбувся EU Association Day, на якому журі відібрало 6 команд-переможців, які пройшли відбір до  EU Association Lab — інкубаційної програми для державних службовців, що допоможе ...

Додано:
Anna Balatska

Які 6 державних стартапів працюватимуть над євроінтеграційними інноваційними рішеннями?

24 липня відбувся EU Association Day, на якому журі відібрало 6 команд-переможців, які пройшли відбір до  EU Association Lab інкубаційної програми для державних службовців, що допоможе представникам українських міністерств, спільно з бізнесом та громадськістю, реалізувати проекти у сфері євроінтеграції. Фіналістів визначили з-поміж тринадцяти попередньо відібраних до участі у півфіналі. 

Нагадаємо, що програма EU Association Lab стартувала у вересні 2018 та у першому циклі п’ять команд з представників міністерств та відомств вже створили та розвивають прототипи рішень, які  сприятимуть імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Програма створена Урядовим офісом координації європейської та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) за підтримки 1991 Open Data Incubator.

Хто фіналісти?

До участі у шестимісячній інкубаційній програмі для розробки інноваційних рішень у сфері імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС потрапили:

Відкритий реєстр професійних водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (Міністерство інфраструктури України).  Інструмент, завдяки якому перевізники отримають інформацію про професійних водіїв, а контролюючий орган зможе верифікувати кваліфікаційні картки водіїв, яка засвідчує компетентність водія. Мінінфраструктури отримає можливість обміну інформацією з контролюючих органів інших країн про водіїв, у яких є кваліфікаційна картка водія. 

Комплексна модель для прогнозування економічного і соціального розвитку регіонів України (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України). Проект для підвищення інституційної спроможності у сфері прогнозування економічного і соціального розвитку регіонів на сценарній основі шляхом підвищення кваліфікації фахівців з питань стратегічного планування.

Маркетингова модель науки для бізнесу S2BMM (Міносвіти і науки України). Створення дієвого інструменту комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти України, який дасть можливість бізнесу знайти та втілити інновації, необхідні для розвитку його потужностей, а науковцям – реалізувати свій науковий потенціал та комерціалізувати результати свого дослідження. 

NOMOS Noise monitoring system (Державна авіаційна служба України). Підвищення обізнаності населення щодо рівнів та контурів шуму навколо аеропортів, інтеграція інформації від аеропортів всієї України на одному ресурсі.

Стале споживання для учнівської молоді (Міністерство освіти і науки України). Мета ідеї – запровадити зручний онлайн інструмент наскрізної освіти, що містить інформаційні матеріали для вчителів, що допоможуть сформувати у школярів відповідальне споживання товарів та послуг, орієнтованe на здоровий спосіб життя, раціональне поводження з ресурсами і дбайливе ставлення до довкілля. 

Також до участі у проекті долучається регіональна команда випускників програми стажувань ImpAcT. В складі команди представники Державної агенції інтелектуальної вланості (Молдова), Національного центру інтелектуальної власності SAKPATENTI (Грузія) та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Ідея команди — кампанія з підвищення обізнаності про права інтелектуальної власності серед молоді

Що далі?

Протягом інтенсивної шестимісячної програми на базі 1991 Open Data Incubator фахівці українських міністерств спільно з представниками органів державного управління, бізнесу та громадянського суспільства працюватимуть над новими підходами для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. На команди чекають регулярні зустрічі з профільними менторами та тренінги з бізнес моделювання, налагодження партнерств, побудови маркетингової та комунікаційних стратегій. Окрім того, командам допоможуть підібрати найбільш релевантне технічне рішення для реалізації їх ідей. 

Результати роботи над проектами учасники публічно представлять у лютому/березні 2020 року. За перебігом програми можна слідкувати на фейсбук сторінці проекту. 

Додаткова інформація та коментарі для ЗМІ: [email protected], 063 127 28 87 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Антикорупційна кава" в Ніжині: молодь дізналась, як протидіяти корупції

Право на продаж сільськогосподарських земель і майбутнє українського села. Міркування без брому

Співробітництво – це вибір і довіра: досвід розвитку партнерства на Харківщині

Механізми якісного утримання доріг Коблівської ОТГ

Детальна інструкція: як подати заявку на програму «Креативна Європа»

У Тернополі записують унікальний освітній курс