Як зменшити кількість вчинення повторних злочинів – тренінг спільного проєкту ЄС і Ради Європи для працівників виправних колоній

30 березня 2021 р. розпочалась серія онлайн-тренінгів «Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними» для ...

Додано:
oksana

22022021 speru-4
Як зменшити кількість вчинення повторних злочинів – тренінг спільного проєкту ЄС і Ради Європи для працівників виправних колоній

30 березня 2021 р. розпочалась серія онлайн-тренінгів «Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними» для шести установ виконання покарань. Ініціатором тренінгів є Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні».

Метою тренінгу є зменшити кількість рецидивів злочинів, а також сформувати готовність учасників до здійснення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними.

У тренінгу беруть участь співробітники таких виправних колоній: Житомирська (№ 4), Райківська (№ 73), Вінницька (№ 86), Північна (№ 90), Маневицька (№ 72), Дрогобицька (№ 40). Навчальний модуль триває 36 годин. Тренерами є національні експерти Спільного проєкту ЄС та Ради Європи Євгеній Івашев і Юлія Паскевська.

Ольга Деркач, керівниця проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні», пояснила, що тренінг складатиметься з 12 онлайн-сесій. 6 сесій організують спільно для працівників всіх виправних колоній, щоб розтлумачити теоретичні підходи до оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, а ще 6 сесій буде організовано окремо для кожної колонії задля опрацювання практичної частини, прикладних обговорень та перевірки домашніх завдань, свого роду менторський підхід.

Першим етапом роботи із засудженими, після прибуття в установу виконання покарання є проведення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення. Оцінка ризиків проводиться відповідно до Методичних рекомендацій оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення повнолітніми особами, засудженими до позбавлення волі. Під час оцінки ризиків відбувається аналіз впливу факторів ризику на ймовірність виникнення протиправної поведінки засудженого, її можливих наслідків, визначення криміногенних потреб та заходів щодо їх мінімізації.

Наталія Рибалка, заступниця начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, зазначила, що оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення є пріоритетним завданням як Департаменту, так і Міністерства юстиції України загалом. Представниця департаменту підкреслила, що заповнення оцінки ризиків вже декілька місяців активно впроваджується  в установах виконання покарань. І на сьогодні вже виникли проблемні питання, з якими стикаються працівники установ виконання покарань під час її заповнення. Під час серії тренінгів можна буде отримати практичні відповіді на питання, що виникають. Тому Наталія Рибалка заохотила учасників тренінгу відповідально поставитись до навчального процесу, брати активну участь і ставити практичні запитання.

Андрій Співак, координатор сектору з питань правосуддя Представництва Європейського Союзу в Україні, підкреслив, що тренінг допоможе наблизити модернізацію пенітенціарної реформи в Україні.

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» (SPERU) покликаний підвищити рівень застосування методів та інструментів сучасного пенітенціарного менеджменту для досягнення в’язничного режиму, заснованого на реабілітаційних засадах.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Опитування щодо потреб та викликів ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу в умовах війни росії проти України

Фінал онлайн-програми UWE Hub 4.0: Час розпочати власну справу

ЮрШтаб запустив онлайн-платформу для отримання безкоштовної юридичної допомоги

На Харківщині оцінили збитки через втрати ґрунтів внаслідок війни

Триває набір на безкоштовні онлайн-групи підтримки

В Україні запустили безкоштовний онлайн-курс із фінансової грамотності