Як живе фізрук, який видобуває золото?

Як живе фізрук, який видобуває золото? Про це 24 листопада дізналися в приміщенні Компаніївської центральної районної бібліотеки завдяки показу фільму «Фізрук, золото та річка» (Киргизстан, режисер ...

докудейс
Як живе фізрук, який видобуває золото?

Як живе фізрук, який видобуває золото? Про це 24 листопада дізналися в приміщенні Компаніївської центральної районної бібліотеки завдяки показу фільму «Фізрук, золото та річка» (Киргизстан, режисер Аманбек Ажимат) в рамках ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини DOCUDAYS UA, організатором якого в Компаніївському районі є ГО «Взаємодія». До початку перегляду глядачі відповідали на провокаційне запитання: про що фільм? Відповіді були різноманітні:  і про те, що фізрук тренується в воді, щоб здобути золото на олімпіаді, і про те, що фізрук в річці скарб знайшов. Прикро, що насправді герой фільму – вчитель фізичного виховання змушений із річки мити золото, тому що зарплатні йому не вистачає, щоб заплатити кредит за будинок. Глядачі сказали, що це дуже несправедливо, що людина з освітою не живе, а виживає. Також було сказано, що наша країна нічим не відрізняється, що у нас також вчитель на свою зарплатню не може забезпечити своїй родині гідні умови життя.

Потім відбувся закритий показ кінофільму польського режисера Міхаїла Щесняка «Точка відліку» у гуртожитку Компаніївського технікуму ветеринарної медицини. Студенти активно обговорювали фільм, зокрема визначали причини, що привели молоду жінку до в’язниці. Героїня фільму розкаюється у скоєному –  вбивстві власної бабусі. Глядачі зазначили, що з цим тягарем на серці їй доведеться жити все життя. Мабуть, щоб вимолити прощення самій собі, вона доглядає жінку-інваліда похилого віку. Глядачі відмітили спільне у цих двох героїнь: їх воля й можливості обмежені, у одної  – через власну поведінку, у іншої – через хворобу. Обидві вони не зможуть вилікуватися: одна від  фізичного каліцтва, інша – від каліцтва духовного.

Нагадаємо, що фестиваль у Компаніївському районі триває, і 25 листопада документальні фільми крім зможуть подивитися не лише мешканці Компаніївки, а й жителі сіл Червона Слобода і Коротяк.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи