Як законопроєкт № 6446 віддаляє Україну від євроінтеграції?

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6446 щодо екологічного маркування. У ньому до чотирьох чинних законів запропонували додати згадку про маркування та поняття «більш екологічно ...

272219715_5666080390073384_2768511187614309101_n
Як законопроєкт № 6446 віддаляє Україну від євроінтеграції?

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6446 щодо екологічного маркування. У ньому до чотирьох чинних законів запропонували додати згадку про маркування та поняття «більш екологічно краща продукція».

У чому тут проблема?

По-перше, згадане поняття є безграмотним і дивним для законодавчої термінології. По-друге, ці зміни суперечить чинним законам України, вже гармонізованим зі стандартами ЄС. І загалом, такий підхід не вирішує основну проблему — потребу створення цілісної національної системи екологічного маркування.

Чому це важливо?

Відсутність чітких правил та відповідальності створює серйозні корупційні ризики, що може завадити доброчесним виробникам долучитися до екологічно орієнтованої діяльності, призвести до порушення прав споживачів і взагалі створити негативний імідж нашим виробникам та продукції на європейському ринку. Очевидно, що це не сприятиме європейській інтеграції України, особливо зважаючи на активне впровадження в ЄС Європейського зеленого курсу.

Як це вирішити?

Непотрібно вносити зміни до чинних законів. Владі треба розробити окреме системне законодавство у сфері екологічного маркування, що базуватиметься на державницькому підході до законотворення, захищатиме громадян від шахрайства та введення в оману, запобігатиме корупційним ризикам та забезпечить підтримку доброчесних виробників/ надавачів послуг.

Більше про те це читайте у відкритому зверненні РГ3 УНП: https://bit.ly/33ArCqj

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Як допомагати людям з інвалідністю під час війни. Інформаційна підтримка від Доступно.UA

Чотири відео, що прокачають Вашу громадську організацію

Як працює бізнес на Рівненщині в умовах повномасштабної війни: релокація, мікрогранти і наповнення бюджету

У Запорізькій області соціальні працівники вчились роботі з вразливими групами населення в умовах війни

Як сформувати ефективну команду? Інтерв'ю з незалежною НR-консультанткою для бізнесу, рекрутеркою Анною-Марією Сабов

Час для агломерації