Як законопроєкт № 6446 віддаляє Україну від євроінтеграції?

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6446 щодо екологічного маркування. У ньому до чотирьох чинних законів запропонували додати згадку про маркування та поняття «більш екологічно ...

272219715_5666080390073384_2768511187614309101_n
Як законопроєкт № 6446 віддаляє Україну від євроінтеграції?

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 6446 щодо екологічного маркування. У ньому до чотирьох чинних законів запропонували додати згадку про маркування та поняття «більш екологічно краща продукція».

У чому тут проблема?

По-перше, згадане поняття є безграмотним і дивним для законодавчої термінології. По-друге, ці зміни суперечить чинним законам України, вже гармонізованим зі стандартами ЄС. І загалом, такий підхід не вирішує основну проблему — потребу створення цілісної національної системи екологічного маркування.

Чому це важливо?

Відсутність чітких правил та відповідальності створює серйозні корупційні ризики, що може завадити доброчесним виробникам долучитися до екологічно орієнтованої діяльності, призвести до порушення прав споживачів і взагалі створити негативний імідж нашим виробникам та продукції на європейському ринку. Очевидно, що це не сприятиме європейській інтеграції України, особливо зважаючи на активне впровадження в ЄС Європейського зеленого курсу.

Як це вирішити?

Непотрібно вносити зміни до чинних законів. Владі треба розробити окреме системне законодавство у сфері екологічного маркування, що базуватиметься на державницькому підході до законотворення, захищатиме громадян від шахрайства та введення в оману, запобігатиме корупційним ризикам та забезпечить підтримку доброчесних виробників/ надавачів послуг.

Більше про те це читайте у відкритому зверненні РГ3 УНП: https://bit.ly/33ArCqj

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Завершився навчальний цикл Кроків «Розробка стратегії розвитку територіальної громади»

Україна очима міжнародних волонтерів: труднощі та перепони

У Яворівській громаді відбулася інтеграційна майстерня для представників бізнесу та влади

Волонтерську продукцію тепер презентують в одному з кращих краєзнавчих музеїв України

Новобілоуська громада на Чернігівщині розроблятиме план відновлення і розвитку

Вчителів і викладачів безкоштовно навчатимуть управлінню БПЛА