Як взаємодіяти у випадках вчинення домашнього насильства навчались у Чернігові

В Чернігові відбулись тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії суб’єктів у випадках вчинення домашнього насильства.За 2020 рік на гарячу лінію «102» в Україні ...

Додано:
Viktor Tarasov

Training-Anti-violence_Chernihiv_22
Як взаємодіяти у випадках вчинення домашнього насильства навчались у Чернігові

В Чернігові відбулись тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії суб’єктів у випадках вчинення домашнього насильства.

За 2020 рік на гарячу лінію «102» в Україні надійшло більше 101 тисячі викликів  з приводу домашнього насильства, що на 40% більше ніж за аналогічний період минулого року.  Однією з причин, яку називають фахівці, такого стрімкого росту випадків вчинення домашнього насильства, стало запровадження карантину на території України. І це тільки ті випадки, які були зафіксовані правоохоронними органами, але за допомогою люди звертаються і до інших установ, а до заяви в поліцію доходить не у всіх випадках.

Механізм взаємодії цих суб’єктів визначається Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому  насильству і насильству за ознакою статі. Основною метою цієї взаємодії є ефективна реалізація прав особи постраждалої від домашнього насильства.

На сьогоднішній день законодавством чітко визначені суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, але не дивлячись на це в Чернігівській області проблем з домашнім насильством не менше.

Саме тому, з метою набуття практичних навичок та додаткових знань у сфері протидії домашньому насильству, в Чернігові відбулись тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії суб’єктів у випадках вчинення домашнього насильства.

Training-Anti-violence_Chernihiv_11

Training-Anti-violence_Chernihiv_33

Training-Anti-violence_Chernihiv_44

Тренером заходу виступив Віктор Вальчук – національний експерт/тренер по запобіганню та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству.

Серія тренінгів проходила для місцевих фахівців з соціальної роботи громад, дільничних офіцерів поліції, активістів та юристів для розвитку їх спроможності та обізнаності в сфері протидії домашньому насильству та роботі з особами в СЖО.

Під час тренінгів присутні змогли більше дізнатись про характерні ознаки домашнього насильства, такі як: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання. Окремим блоком було обговорено законодавство України з питань запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема, спеціальні заходи, які можуть бути застосовані до кривдника та порядок їх застосування.

Training-Anti-violence_Chernihiv_55

Training-Anti-violence_Chernihiv_66

Training-Anti-violence_Chernihiv_77

Було розглянуто відповідальність, яка передбачена за вчинення домашнього насильства. На даний момент законодавство України передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства, а також окремо – за ухилення від проходження програми для кривдників.

Окрім цього, було опрацьовано практичні завдання на основі реальних кейсів. Метою цього завдання було напрацювання практичних навичок з ідентифікації випадків домашнього насильства та розробки алгоритму дій, направленого на надання всебічної допомоги постраждалій  від домашнього насильства особі, включаючи залучення інших структур.

Заходи організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Безпечні та правоспроможні громади Чернігівської області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях