Як врятувати бездомну людину взимку?

За неофіційною статистикою в Києві живуть близько 20 тисяч бездомних людей. Зимовий час найскладніший для них - частина з них не доживають до весни, багато хто отримує серйозні травми та обмороження, ...

Додано:
Yuliya Babiy

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Як врятувати бездомну людину взимку?

За неофіційною статистикою в Києві живуть близько 20 тисяч бездомних людей. Зимовий час найскладніший для них – частина з них не доживають до весни, багато хто отримує серйозні травми та обмороження, які призводять до інвалідності або ампутації кінцівок. Як правило, справжні бездомні соромляться, уникають контактів з суспільством, але з вдячністю приймають будь-яку допомогу. Допомогти безпритульній людині нескладно. 5 простих порад можуть врятувати чиєсь життя.

1.) Принесіть безпритульній людині їжу та гарячий чай, але ні в якому разі не давайте гроші. Якщо ви побачили на вулиці людину, яка потребує допомоги – не поспішайте відкривати гаманець. За ваші гроші, швидше за все, буде куплений алкоголь, який допомагає швидко зігрітися, але є вкрай небезпечним для людини, яка живе на вулиці. Замість цього запропонуйте йому поживні продукти, які не потребують термообробки і гарячий чай.

2.) Віддайте бездомним свій старий теплий одяг. Наявність теплого взуття і куртки може взимку врятувати бездомного від смерті та обморожень. Пожертвувати одяг ви можете особисто або передати через організації, які допомагають людям, які попали в складі життєві обставини.

3.) Не виганяйте бездомних з під’їздів. Таке сусідство може бути не дуже приємним, але заради життя людини можна потерпіти. Найчастіше людям без будинку дійсно нікуди йти. Їх виганяють з вокзалів, а нічліжки для людей без документів не передбачені.

4.) Якщо ви побачили бездомного, який потребує медичної допомоги – викликайте швидку допомогу. По можливості дочекайтеся медиків і перевірте чи дійсно йому буде надана допомога. Відмовити надавати медичну допомогу можна лише за письмовою згодою бездомного або ж у разі, якщо лікарі письмово підтверджують, що життю людини нічого не загрожує.

5.) Дізнайтеся про організації в місті, які надають допомогу бездомним. Не потрібно сподіватися, що один дзвінок може вирішити всі проблеми бездомної людини та йому тут же знайдуть теплий будинок і роботу. Однак йому можуть допомогти відновити документи, надати гуманітарну допомогу, провести медичний огляд.

У Києві, якщо ви побачили на вулиці людину, якій потрібна допомога, ви можете зателефонувати до Служби порятунку бездомних за номером 068-911-7-911. Співробітники служби можуть нагодувати бездомного, привезти теплий одяг, їжу, а також надати першу медичну допомогу. При необхідності вони можуть перевезти людину в денний центр допомоги, де він може помитися, отримати гуманітарну допомогу, позбутися вошей, зробити перев’язку, отримати допомогу юриста та соціального працівника.

 


 

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні