Як відновити втрачені документи на автомобіль — поради для українців з окупованих територій

20 лютого 2014 року Російська Федерація окупувала Автономну Республіку Крим та м. Севастополь, з того часу органи державної влади України, на цих територіях, не здійснюють своїх повноважень. Про це ...

док
Як відновити втрачені документи на автомобіль — поради для українців з окупованих територій
20 лютого 2014 року Російська Федерація окупувала Автономну Республіку Крим та м. Севастополь, з того часу органи державної влади України, на цих територіях, не здійснюють своїх повноважень. Про це необхідно пам’ятати коли відвідуєте Крим. 
 
У разі втрати документів на окупованій території можуть виникнути складності у поверненні на материкову частину України, і, якщо отримати документ який встановлює особу та громадянство ще можливо, то для відновлення втраченого свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу можуть виникнути складнощі. 
 
Основна проблема полягає у тому, що  для отримання дублікату свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу до сервісного центру МВС необхідно доставити сам транспортний засіб, а для перетину КПВВ на авто митній службі необхідно надати документи на авто. 
 
Як бути в такій ситуації? 

Юристи КримSOS досліджували цю ситуацію. 

У разі якщо ви втратили свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на окупованій території  вам необхідно виїхати (без авто) на материкову частину України та звернуться до Регіонального сервісного центру МВС в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Херсонська область, Каланчацький район, автомобільна дорога Херсон – Красноперекопськ – Сімферополь, 83 км тел. +380 5530 318 94 ) та отримати витяг з Єдиного державного реєстру МВС про реєстрацію транспортного засобу. 

ВАЖЛИВО! Це можливо лише якщо транспортний засіб зареєстрований на материковій частині України. На даний час відсутня процедура відновлення документів у випадку, якщо транспортний засіб було зареєстровано на території АР Крим та м.Севастополь. 

Маючи на руках витяг з Єдиного державного реєстру МВС про реєстрацію транспортного засобу ви зможете перетнути КПВВ на авто з боку Криму і надати працівнику митної служби замість свідоцтва витяг про реєстрацію транспортного засобу, повідомивши про втрату «технічного паспорта». 

ВАЖЛИВО! Виїзд з окупованої території необхідно здійснювати через те КПВВ, через яке здійснили в’їзд до окупованої території. 

Після перетину КПВВ необхідно повторно звернутись до  Регіонального сервісного центру МВС в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та, після огляду транспортного засобу експертом, отримати дублікат свідоцтва про реєстрацію.  

Для цього необхідно надати паспорт та ідентифікаційний код власника транспортного засобу, а також: у разі крадіжки – довідку про втрату документу, видану в відділенні Національної поліції; у разі втрати – письмове пояснення обставин втрати документу. Обов’язково надається транспортний засіб для безкоштовного експертного огляду. Вартість відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу становить: для транспортного засобу вітчизняного виробництва та країн СНД – 371,63 грн. + банківські послуги, для транспортного засобу іноземного виробництва – 409,15 грн. + банківські послуги. Якщо наявний номерний знак транспортного засобу не відповідає чинним наразі вимогам ДСТУ 4278:2012 (виданий до березня 2015 року), здійснюється його обов’язкова заміна (+ 179,52 грн.) 

Плануючи поїдку до тимчасово окупованої території подбайте про безпеку своїх документів. Заздалегідь скористайтесь сервісом “Дія” та внесіть до неї всі необхідні документи. Це спростить процедуру відновлення  документів у майбутньому.  

Гаряча лінія Державної митної служби України тел.: 15 48 (безкоштовно по Україні)  тел.: +380 44 284 19 34 (для дзвінків з-за кордону).


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Визначені переможці Конкурсу соціальних ініціатив 2021 за підтримки Європейського Союзу

Як допомагають бездомним котикам та песикам в Харкові

Перша груднева добірка актуальних можливостей

Підприємствам пропонують пройти оцінку сталого розвитку

ІзбірКом домігся скасування обмеження по допуску журналістів до будівлі ОДА

Grammarly продовжує дію безкоштовної пропозиції для НУО до кінця 2022 року