Як відбувся молодіжний обмін «Ментальні вершини: знайдіть своє внутрішнє я через цифровий детокс і гори»

У період з 11 по 18 жовтня 2023 року відбувся молодіжний польсько-український обмін «Ментальні вершини»,який організований ГО “Молодіжна ініціатива міст” разом з польською організацією Stowarzyszenie ...

Додано:
Viktor Sipieiev

конкурс стипендія молодь
Як відбувся молодіжний обмін «Ментальні вершини: знайдіть своє внутрішнє я через цифровий детокс і гори»

У період з 11 по 18 жовтня 2023 року відбувся молодіжний польсько-український обмін «Ментальні вершини»,який організований ГО “Молодіжна ініціатива міст” разом з польською організацією Stowarzyszenie “Aktywne Pogranicze”

Обмін зосереджувався на правах людини та інтеграції, особливо серед молодих людей, які представляють національні меншини, а також спрямований на підвищення обізнаності про залежність від мобільних пристроїв, що дозволило учасникам відключитися від екранів гаджетів, переоцінити свої стосунки з технологіями та зосередитися на інших аспектах життя, запропонував цінні можливості для особистісного зростання та самопізнання.

Як в сучасному світі прожити без смартфонів?

Саме це питання задавали собі учасники перед початком молодіжного обміну.

Протягом обміну учасники намагались знайти своє “я”, розвиваючи навчики саморефлексії, аналізуючи свої залежності від смартфонів та знаходячи стратегії боротьби з цією залежністю. Ранкова пробіжка, йога, неформальна освіта, командотворення, активний відпочинок на свіжому повітрі й це все без жодних електронних приладів.

Успіх проєкту вже на самому початку був гарантований, бо цьому сприяла локація – гори.

“Гори, спілкування, прогулянки, осінній vibe. Крута історія, яка зі мною відбулася в колі 30-ти неймовірних людей з України, Польщі й Азербайджану. Улюблені фрази проекту: «It’s not haram», «How is my phone?», «What time is it? Did we oversleep?» – зазначила у своїх соціальних мережах українка та учасниця обміну Марʼяна Коваль з Волині.

Для учасника – активіста Ніжинського молодіжного центру Максима Дорошенко цей обмін зробив цікаві відкриття: «Не втрачай себе» ці слова відкрили для мене новий світ, ці слова дуже важливі для мене. Віднині ці слова – мій життєвий девіз».

Також, з метою обміну було розвитк емпатії та толерантності до національних та етнічних меншин. Саме тому учасники вивчали знання про культурне різноманіття, вчилися в одне одного та ділилися досвідом щодо національних та етнічних меншин у країнах-учасницях.

Результатом став посібник, в якому учасники напрацювали загальну інформацію про національні та етнічні меншини, що проживають на території Польщі та України, а також ігри, в які можна грати під час цифрового детоксу.

Довідково, щороку Міністерство молоді та спорту України оголошує прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю. Слідкуйте за новинами на сайті Міністерства.

Детальніше про молодіжний обмін на сайті за посиланням.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”