Як у двох громадах Волині та Рівненщини налагоджували співпрацю місцевої влади і молоді
Молодь – це рушій позитивних змін у громаді. Вона має багато ідей, вона ініціативна і натхненна, а також не боїться перепон. А ще, побачивши результати своєї роботи, молоді люди часто залишаються ...
Додано:
ОМГО "Волинський Інститут Права"
Молодь – це рушій позитивних змін у громаді. Вона має багато ідей, вона ініціативна і натхненна, а також не боїться перепон. А ще, побачивши результати своєї роботи, молоді люди часто залишаються жити у своїх громадах та розвивають їх і надалі.
А як же згуртувати активну молодь? Один з варіантів – завдяки створенню консультативно-дорадчих органів. Тож наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив» вирішили проадвокатувати створення у двох громадах – Цуманській та Шпанівській – молодіжних рад.
Про те, як наші грантери працювали над цими завданнями, читайте у статті Волинського Інституту Права.
***
Громадська організація «Центр суспільного розвитку та ініціатив» не перший рік займається молодіжною політикою. У рамках адвокаційного гранту, який ми оголосили за підтримки Національного фонду на підтримку демократії, вони поставили за мету створити у двох громадах молодіжні ради та зробити все, аби залучити до їхньої роботи активних молодих людей.
Співпрацювати вирішили з двома громадами: Шпанівською громадою на Рівненщині та Цуманською на Волині. Керівник громадської організації, Дмитро Свердлюк, зазначає, що якщо зі Шпанівською громадою контакти були налагоджені, то з Цуманською довелося вибудовувати все з нуля. Це значно складніше, але й цікавіше.
«У Цуманській громаді було важче, бо інша область і абсолютно незнайома громада. Можу порадити з власного досвіду, що для того, аби досягти успіху, потрібно комунікувати з органами місцевого самоврядування як з партнерами, а не з позиції «ви нам повинні». Потрібно шукати точки перетину, чому б це було цікаво як владі, так і громаді, де вигода для громади інституційно», – зазначає Дмитро Свердлюк.
Паралельно працювали над тим, аби налагодити контакти з активною молоддю. Для цього у кожній громаді провели опитування. Опісля організували навчання, де молодим людям розповіли про адвокацію та про те, як такий консультативно-дорадчий орган як молодіжні ради можуть стати дієвим інструментом для розвитку молодіжної політики.
Представниця молоді зі Шпанівської громади Ольга Процишина розповідає, що зустрічі були корисними.
«Було дуже цікаво. До цього була на різних навчаннях щодо роботи молодіжних рад, але не завжди було все зрозуміло. А цього разу все було максимально інформативно і водночас просто. І головне, нам детально розповіли, з чого почати», – зазначає вона.
А починати треба, бо, за її словами, потреба створити у громаді молодіжну раду та об’єднати активних молодих людей з різних сіл вже давно назріла.
«У нас села розташовані трохи далеко одне від одного і тому не завжди є комунікація між молоддю. А якщо буде молодіжна рада, ми зможемо створювати щось таке, що буде об’єднувати нас всіх, – пояснює Ольга Процишина. – Ми хочемо пропонувати свої ідеї владі, бо ми як молодь маємо бути активними у житті нашої громади».
Після серії навчань у обох громадах затвердили положення про молодіжні ради і створили робочі групи щодо організації молодіжних рад. А також підсумком проєкту став круглий стіл «Стійкі громади» у Рівному, на який запросили представників влади та громадських організацій, що займаються молодіжною політикою. Завдяки цій зустрічі представники громадських організацій познайомились між собою, поспілкувались, поділились історіями успіху та спільно поміркували, як реагувати на актуальні проблеми.
***
За словами Дмитра Свердлюка, попри повномасштабне вторгнення у молоді, як і раніше, є великий запит на громадську діяльність. Втім, когось зупиняє нерішучість, брак знань або досвіду. Проєкт став спробою заповнити ці прогалини та дати молодим людям максимум знань, яка стане основою для розвитку молодіжних ініціатив.
«Окрім цього, органи місцевого самоврядування звернули увагу на молодь та зацікавились її думкою, її потребами. А сама молодь усвідомила, що вона потрібна своїй громаді. Вона готова віддавати свій досвід, знання і працювати у межах громади», – підсумував Дмитро Свердлюк.
Матеріал створено Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Посилення стійкості та підвищення професійної спроможності локальних інститутів громадянського суспільства у територіальних громадах Волинської та Рівненської області», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).