Як «Сила громади» допомагає переселенцям із Харківщини

Художника-реставратора, підприємців та юриста поєднувала дружба. Відчувши необхідність допомагати постраждалим від повномасштабної війни Російської Федерації проти України, стали разом займатися ...

Додано:
legal_dev_network

IMG_20220915_094458_301
Як «Сила громади» допомагає переселенцям із Харківщини

Художника-реставратора, підприємців та юриста поєднувала дружба. Відчувши необхідність допомагати постраждалим від повномасштабної війни Російської Федерації проти України, стали разом займатися стихійним волонтерством у м. Коломия Івано-Франківської області. Далі — команда збільшувалася, почали співпрацювати з іншими організаціями. В березні 2022 році волонтерське об’єднання відродили громадську організацію «Сила громади», яка з 2010 року активно не діяла. 

На фото: Герелюк Тарас, заступник голови ГО «Сила Громади». Фото з архіву ГО «Сила громади»

 

«Фактично наше об’єднання стало основою нинішньої команди «Сили громади». Із початку заснування у 2008 році й деякий час організація здійснювала діяльність за напрямом  співпраці з органами місцевого самоврядування та антикорупційної діяльності. А від 24 лютого 2022 року стали займатися зовсім іншим. Ми почали допомагати переселенцям із Харківщини. Надавали їм гуманітарну допомогу та адаптуватися після переїзду»— розповідає заступник директора та керівник проєктів Тарас Герелюк. 

Із тими, хто вже повернулися назад до своїх деокупованих громад, організація й надалі підтримує зв’язок та отримує інформацію про їхні потреби.

На фото: передання медичних засобів у лікарню. Фото з архіву ГО «Сила Громади»

 

На фото: заступник голови ГО «Сила Громади» Гаврилов Максим під час адресної доставки гуманітарної допомоги. Фото з архіву ГО «Сила Громади»

 

На фото: доставка гуманітарної допомоги для вимушено переміщених осіб у селі Делятин. Фото з архіву ГО «Сила Громади»

 

На фото: волонтери «Сили Громади» під час завантаження авто для гуманітарного відправлення в прифронтові зони. Фото з архіву ГО «Сила Громади»

 

На фото: евакуація людини на безоплатне лікування в Німеччину. Фото з архіву ГО «Сила Громади»

 

Із лютого 2022 року «Сила громади» надала гуманітарну допомогу для більше 7 000 людей, а понад 1 000 осіб  отримали правові консультації з питань мобілізації, спадкових, сімейних питань, щодо розлучень, виїзду за кордон тощо. У співпраці з німецькою організацією вдалося відправити на лікування за кордон одного важкопораненого військовослужбовця, а ще двоє перебувають в процесі документального оформлення виїзду. Реалізували чотири проєкти, два з яких інституційні. Серед планів організації на найближче майбутнє — підготовка фахівців для подолання ПТСР1 у військовослужбовців та цивільних, адже ця проблема вже почала загострюватись; окрім того, проведення стратегічної сесії для напрацювання операційного плану.

На фото: Частина команди ГО «Сила Громади». Фото з архіву ГО «Сила громади»

 

Команда організації складається із восьми осіб, у кожного із яких до 24 лютого 2022 р. взагалі не було досвіду громадської роботи. Всьому доводилося вчитися. Тому особливо корисним стала участь у проєкті «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні», який впроваджує Мережа правового розвитку за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Уряду Канади. 

«Довгий час, і це закономірно для будь-якої молодої організації, було проблемою знаходити фінансування для нашої підтримки. Адже жодна людина не може тривалий час працювати на безоплатній основі. Нам було важливо налагодити контакти із міжнародними партнерами  та іншими організаціями. Не маючи попереднього досвіду, ми вчилися це робити з нуля. Завдяки знайомству з Мережею правового розвитку почали системно впроваджувати напрям надання первинної правової допомоги. До цього, оскільки в нас в організації був юрист, він консультував час-від-часу. Зараз ми знайшли ще одного юриста в команду. Тож зможемо постійно надавати таку підтримку», — зазначає Тарас Герелюк.

На фото зліва направо: заступник голови ГО «Сила Громади» Остап Собків , юрист — Юрій Белявський, голова організації Леся Бєлявська за заступник голови Тарас Герелюк. Фото з архіву ГО «Сила Громади»

 

Дізнавшись, що Програма розвитку ООН в Україні оголошує конкурс мікрогрантів «Підвищення потенціалу внутрішньо переміщених організацій громадянського суспільства – надавачів послуг безоплатної юридичної допомоги» , ГО «Сила громади» відразу вирішила скористатися цією можливістю та створила проєкт. У цьому організація бачить можливість покращити якість надання правової допомоги. Ініціатива розпочнеться із правопросвітницької кампанії. Для жителів постраждалих громад Харківщини готують роз’яснення щодо найпоширеніших питань, зокрема, особливості відшкодування майна, права і обов’язки, які стосуються мобілізації, щодо трудового законодавства (збереження місця роботи і посади за мобілізованими, трудові договори), а також питання спадщини. Далі розпочнеться безпосередньо консультування юристів організації.

«Ми хочемо для спрощення доступу до правосуддя розробити чіткі алгоритми отримання послуг від державних органів та органів місцевого самоврядування. Окрім того, знайдемо працюючі IT-рішення, наприклад, чатботи, які б допомагали і надавати правову інформацію, і комунікувати з правозахисниками», — пояснює Тарас Герелюк.

1Посттравмати́чний стре́совий ро́злад (ПТСР) — психічний розлад, різновид неврозу, що виникає внаслідок переживання однієї чи кількох подій, котрі ушкоджують психіку. Це наприклад, військові дії, теракти, аварії чи стихійні лиха, катастрофи, важкі фізичні нівечення, побутові або статеві насильства, загроза смерті та ставання свідком або заподіювачем чужої смерті.

 

Для довідки

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні» впроваджується Мережею правового розвитку за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Канади, наданої в  у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. 

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять  міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»

З якими перепонами стикаються мешканці Київщини при отриманні компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло – проаналізувала ЛОО «Чайка»

У Житомирі презентували економічні профілі, розроблені за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», для 10 територіальних громад

Програма Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для України

Херсонський хаб розпочав весну яскравими досягненнями в роботі з родинами

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади