Як створити ідеальне резюме: поради від HR-менеджерки Українського ветеранського фонду

Через повномасштабне російське вторгнення багато людей втратило роботу. Причин безліч: звільнення, вимушена міграція та еміграція, що ще гірше — попереднє місце роботи вщент зруйнували російські ...

Додано:
[email protected]

Тренінг, майстер клас, онлайн
Як створити ідеальне резюме: поради від HR-менеджерки Українського ветеранського фонду

Через повномасштабне російське вторгнення багато людей втратило роботу. Причин безліч: звільнення, вимушена міграція та еміграція, що ще гірше — попереднє місце роботи вщент зруйнували російські загарбники. 

Дехто вже був за крок до нової посади, а хтось працював багато років на одному підприємстві. 

Нові реалії — виклик для багатьох. Але сьогодні не час зневірюватися, бо кожен із нас має працювати на перемогу, а одним із важливих фронтів є економічний. 

korysne-26_04-01

Український ветеранський фонд спільно з HR-менеджеркою Дарʼєю Гнойовою-Лузіною підготували кілька порад для створення хорошого резюме.

1. Найперше і найважливіше правило: резюме — це не про список ваших посад і роки роботи, а про ваші навички. 

Зосередьтеся і подумайте, що ви вмієте найкраще, які навички та досягнення ви отримали на попередніх посадах, занотуйте це. Зараз є багато вакансій і ви можете знайти роботу в схожій сфері або ж узагалі спробувати щось геть нове. Головне, не бійтеся ризикувати. 

2.  Подумайте, на яку посаду ви плануєте податися і відсійте усі навички, що вам на ній можуть не згодитися. Ні, ми не закликаємо забути про них і прекрасно, якщо ви водите вантажне авто, але, до прикладу, якщо ви претендуєте на посаду smm-фахівця віддалено, то опцію водія можна не вказувати. Або ж, якщо ви плануєте податися на посаду юриста, то про те, що ви працювали якийсь час у маркетингу — варто не писати у резюме. Хай це стане приємним бонусом від вас на співбесіді. 

Важливо №1: відкривши ваше резюме, роботодавець має бачити відразу, що ви не “промахнулися”, а знаєте, де хочете працювати. Тому в резюме вказуйте назву відповідно до посади, на яку подаєтеся. Наприклад, “Бухгалтер_імʼя та прізвище”. 

Варто завжди адаптовувати резюме під вакансію, тобто “підігнати” свої знання, уміння, навички під вимоги, що вказані в описі вакансії.

3. Після вказання посади, залиште свої контакти: номер телефону, електронну скриньку, посилання у соціальних мережах. 

До речі, щодо електронної скриньки, подбайте, щоб вона мала офіційну і серйозну назву. Багато хто не міняє електронні адреси безліч років, але варто перейти на gmail чи ukr.net. Якщо, до прикладу, ваша скринька має, умовно, назву [email protected] — обовʼязково її змініть і більше ніколи не користуйтеся російськими сервісами. 

4. Опишіть свій досвід: що входило у ваші обовʼязки, яким був рівень вашої відповідальності на тій чи іншій посаді. Обовʼязково вказуйте першою посаду, де ви працювали востаннє, а потім уже попередні посади. Пишіть своїми словами, не намагайтеся зробити резюме занадто офіційним та “неживим”, не перевантажуйте його складними конструкціями, пишіть просто. 

Памʼятайте: резюме має бути коротким і вміститися на одну-дві сторінки. 

5. HR-менеджерка УВФ Дарʼя радить використовувати комбінований тип резюме. Той, який містить інформацію у хронологічному порядку з описом ваших функціональних обов’язків. Якщо у вас дуже великий досвід, то необов’язково відображати всі місця роботи. Достатньо 5 попередніх або останні 10 років професійного зростання.

6. Не бійтеся писати про свої досягнення. Важливо не як довго ви працювали на посаді, а чого досягнули і який внесок зробили. Навіть, якщо вам здаватиметься, що це щось незначне,  вкажіть. HR-менеджерам дуже хочеться побачити ваші досягнення та перемоги, які максимально конкретні та легко вимірюються. І будьте готові на співбесіді розповісти, як ви цього досягли. 

7. Вкажіть свою освіту, а також курси, тренінги та майстер-класи за фахом, які ви відвідували. Це вагомо, адже це про саморозвиток.

8. Напишіть про свої професійні навички. Не просто “впевнений користувач ПК”, а що ви володієте пакетом Microsoft Office або вмієте працювати в системі електронного документообігу “Аскод”. Якщо знаєтеся на графічних онлайн-редакторах, як Canva або Crello — вказуйте теж, зайвим не буде.

А також не забудьте написати, якими мовами ви володієте. 

9. Якщо є люди, які можуть дати вам позитивні рекомендації — додайте їхні контакти. Але обовʼязково не забудьте попередити, що їм може зателефонувати ваш потенційний роботодавець.

10. Насамкінець напишіть кілька слів про себе. Але не пишіть зайве, якщо ви не вважаєте себе стресостійкою людиною, то не вказуйте це. 

Важливо №2: відповідально поставтеся до написання мотиваційного листа. Резюме — це самореклама для роботодавця, де є інформація про ваш досвід, а мотиваційний лист відображає вашу мотивацю та рівень зацікавленості вакансією, організацією та її напрямком діяльності. Кожен роботодавець хоче, щоб до нього прийшли люди, які свідомо обрали вакансію, а не випадково відправили резюме.

Після того, як ви завершили писати своє резюме. Відкладіть його ненадовго і перечитайте згодом ще раз чи немає помилок та одруківок. Можете попросити друзів, колегу або знайомого, які працюють у подібній сфері, переглянути ваше резюме додатково.

Зараз є багато графічних онлайн-конструкторів резюме, а в редакторі Canva є навіть готовий шаблон. Можна зручно, привабливо і швидко оформити резюме. Головне, памʼятайте, що простота має бути не лише в тексті, а й в дизайні. Краще не використовувати забагато курсиву чи кручених шрифтів. Обирайте мінімум кольорів, рівні відступи, а жирним виділяйте лише найважливіше. 

Памʼятайте: в резюме не треба писати все про ваш досвід, а лише найголовніше, що потрібне на посаді, яку ви хочете отримати. І ще про себе не варто писати неправду, бо це можна буде легко перевірити на співбесіді. 

Сприймайте резюме як візитівку, а все найкраще розкажете про себе на співбесіді. 

Бажаємо вам знайти роботу мрії. 

Підтримуйте нашу економіку та допомагайте українській армії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями