Як створити хорошу прес-службу — поради піарника (відео)

23 грудня у Полтаві пройшов семінар PR-менеджера «Інституту аналітики та адвокації» Катерини Кролевської. Тема заходу — одна з найважливіших для багатьох організацій, незалежно від форми та сфери ...

Перший слайд презентації
Як створити хорошу прес-службу — поради піарника (відео)

23 грудня у Полтаві пройшов семінар PR-менеджера «Інституту аналітики та адвокації» Катерини Кролевської. Тема заходу — одна з найважливіших для багатьох організацій, незалежно від форми та сфери роботи — «Якою має бути хороша прес-служба».

 Аудиторія, яка зібралася послухати поради про роботу прес-служб, була доволі неоднорідна. Тут були і представники громадських організацій та державних структур, кілька депутатів районних рад, активісти. Кожен з них переслідував прагматичну мету — зрозуміти, що саме варто робити, щоб інформація про їх дії доходила до громадськості і сприяла позитивному ставленню до них.

Катерина Кролевська

Катерина Кролевська

 

Катерина Кролевська вже майже 1,5 роки є PR-менеджером «Інституту аналітики та адвокації». До цього вона 4 роки допомагала з прес-службою Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ та НМО «Magnum Opus». Враховуючи, що дівчині тільки виповнилося 23 роки — список пристойний. Тому вона вирішила поділитися своїм досвідом і допомогти іншим прес-службам у Полтаві.

Перший слайд презентації

Перший слайд презентації

 

Семінар «Якою має бути хороша прес-служба» мав чисто практичне значення: дати слухачам розуміння і поради щодо ефективної роботи з медіа для організації. Проте розпочала вона все таки з історії, а саме з першого піарника в історії — Айві Лі, який допомагав з формуванням громадської думки стосовно мільярдера Джона Рокфеллера.

Далі вся лекція Катерини була спрямована лише в практичне русло — максимально надати корисної інформації для полтавців, які завітали на захід.

Піарник пояснила, чим саме має займатися прес-служба (стратегічне планування, моніторинг ЗМІ, взаємодія зі ЗМІ), а також про те, яким має бути ідеальний прес-секретар (журналіст, фахівець, «ближче до тіла», «другом»). За словами лектора, ЗМІ від прес-служби потрібні новини, чесність і правда.

Завдання прес-служби

Завдання прес-служби

 

Катерина Кролевська дала 10 порад для професійних прес-служб. Вона навіть назвала їх певними «заповідями» хорошого прес-секретаря:

  • Завжди будьте на зв’язку (з розвитком інтернету Ви маєте бути доступні для журналістів постійно, хоча б по телефону);
  • Будьте «в темі» (слідкуйте за діями своїх колег в організації, щоб мати актуальну інформацію у випадку несподіваних дзвінків журналістів);
  • Хороші стосунки з журналістами та редакторами зроблять Вам хорошу послугу;
  • Будьте пунктуальні і чесні;
  • Давайте свободу пресі, але слідкуйте, щоб інформація доходила до читачів;
  • Моніторте ЗМІ та соцмережі;
  • Відповідайте на листи та дзвінки (навіть якщо не змогли дістати інформацію, яку просили журналісти — все одно передзвоніть і поясніть це);
  • Пишіть хороші матеріали самотужки і розсилайте їх усюди;
  • Робіть хороші прес-релізи;
  • Робіть фото самотужки і потім розсилайте їх разом з прес-релізом.

Остання частина заходу була присвячена трьом видам документів, з допомогою яких Катерина найчастіше взаємодіє зі ЗМІ — прес-анонс, прес-реліз та пост-реліз. Лектор на реальних прикладах (прес-конференція її організації, яка відбулася за день до семінару) показала, з яких частин складаються ці документи і як їх треба писати, щоб журналісти захотіли їх використати у своїй роботі.

Як комунікувати зі ЗМІ

Як комунікувати зі ЗМІ

 

Наприкінці дівчина розповіла про свій улюблений інструмент взаємодії зі ЗМІ — прес-заходи, пояснивши, з яких частин вони складаються та що саме треба враховувати при їх плануванні і проведенні.

Алгоритм організації прес-заходів

Алгоритм організації прес-заходів

 

Катерину запитували про шляхи безкоштовного потрапляння у ЗМІ від молодіжного крила політичної сили та необхідність писати ексклюзивні тексти для видань замість розсилання всім однакового матеріалу. PR-менеджер ІАА розповіла про своє бачення виходів з таких ситуацій (робити цікаві заходи, не думаючи про піар, та ексклюзивні тексти писати тільки у випадку великих всеукраїнських видань).

Візитки «Інституту аналітики та адвокації»

Візитки «Інституту аналітики та адвокації»

 

Презентацію Катерини Кролевської можна скачати тут.  В разі виникнення питань щодо теми семінару PR-менеджер радо погодилася дати консультації за телефоном: 050-208-32-82.

Фото: Анна Ютченко

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Освіта — наша суперсила: ключові тези освітнього форуму «Сьогодні заради майбутнього. Освіта у воєнний і післявоєнний час»

В Миколаєві зняли фільм про місто теплого каменю, в якому застигло море

Неля Лавріненко: «Ідея створення арт кімнат для дітей у мене виникла під час активних боїв за Чернігів»

Шацькі посадовці покращували навички з залучення жителів до участі в прийнятті рішень у громаді

Перспективи розвитку ІПВГ в країнах Європи: за результатами зустрічі національних секретаріатів ІПВГ

Понад 8000 дорослих та дітей отримали соціально-психологічну підтримку завдяки благодійникам на Хмельниччині