Як створити хорошу прес-службу — поради піарника (відео)

23 грудня у Полтаві пройшов семінар PR-менеджера «Інституту аналітики та адвокації» Катерини Кролевської. Тема заходу — одна з найважливіших для багатьох організацій, незалежно від форми та сфери ...

Перший слайд презентації
Як створити хорошу прес-службу — поради піарника (відео)

23 грудня у Полтаві пройшов семінар PR-менеджера «Інституту аналітики та адвокації» Катерини Кролевської. Тема заходу — одна з найважливіших для багатьох організацій, незалежно від форми та сфери роботи — «Якою має бути хороша прес-служба».

 Аудиторія, яка зібралася послухати поради про роботу прес-служб, була доволі неоднорідна. Тут були і представники громадських організацій та державних структур, кілька депутатів районних рад, активісти. Кожен з них переслідував прагматичну мету — зрозуміти, що саме варто робити, щоб інформація про їх дії доходила до громадськості і сприяла позитивному ставленню до них.

Катерина Кролевська

Катерина Кролевська

 

Катерина Кролевська вже майже 1,5 роки є PR-менеджером «Інституту аналітики та адвокації». До цього вона 4 роки допомагала з прес-службою Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ та НМО «Magnum Opus». Враховуючи, що дівчині тільки виповнилося 23 роки — список пристойний. Тому вона вирішила поділитися своїм досвідом і допомогти іншим прес-службам у Полтаві.

Перший слайд презентації

Перший слайд презентації

 

Семінар «Якою має бути хороша прес-служба» мав чисто практичне значення: дати слухачам розуміння і поради щодо ефективної роботи з медіа для організації. Проте розпочала вона все таки з історії, а саме з першого піарника в історії — Айві Лі, який допомагав з формуванням громадської думки стосовно мільярдера Джона Рокфеллера.

Далі вся лекція Катерини була спрямована лише в практичне русло — максимально надати корисної інформації для полтавців, які завітали на захід.

Піарник пояснила, чим саме має займатися прес-служба (стратегічне планування, моніторинг ЗМІ, взаємодія зі ЗМІ), а також про те, яким має бути ідеальний прес-секретар (журналіст, фахівець, «ближче до тіла», «другом»). За словами лектора, ЗМІ від прес-служби потрібні новини, чесність і правда.

Завдання прес-служби

Завдання прес-служби

 

Катерина Кролевська дала 10 порад для професійних прес-служб. Вона навіть назвала їх певними «заповідями» хорошого прес-секретаря:

  • Завжди будьте на зв’язку (з розвитком інтернету Ви маєте бути доступні для журналістів постійно, хоча б по телефону);
  • Будьте «в темі» (слідкуйте за діями своїх колег в організації, щоб мати актуальну інформацію у випадку несподіваних дзвінків журналістів);
  • Хороші стосунки з журналістами та редакторами зроблять Вам хорошу послугу;
  • Будьте пунктуальні і чесні;
  • Давайте свободу пресі, але слідкуйте, щоб інформація доходила до читачів;
  • Моніторте ЗМІ та соцмережі;
  • Відповідайте на листи та дзвінки (навіть якщо не змогли дістати інформацію, яку просили журналісти — все одно передзвоніть і поясніть це);
  • Пишіть хороші матеріали самотужки і розсилайте їх усюди;
  • Робіть хороші прес-релізи;
  • Робіть фото самотужки і потім розсилайте їх разом з прес-релізом.

Остання частина заходу була присвячена трьом видам документів, з допомогою яких Катерина найчастіше взаємодіє зі ЗМІ — прес-анонс, прес-реліз та пост-реліз. Лектор на реальних прикладах (прес-конференція її організації, яка відбулася за день до семінару) показала, з яких частин складаються ці документи і як їх треба писати, щоб журналісти захотіли їх використати у своїй роботі.

Як комунікувати зі ЗМІ

Як комунікувати зі ЗМІ

 

Наприкінці дівчина розповіла про свій улюблений інструмент взаємодії зі ЗМІ — прес-заходи, пояснивши, з яких частин вони складаються та що саме треба враховувати при їх плануванні і проведенні.

Алгоритм організації прес-заходів

Алгоритм організації прес-заходів

 

Катерину запитували про шляхи безкоштовного потрапляння у ЗМІ від молодіжного крила політичної сили та необхідність писати ексклюзивні тексти для видань замість розсилання всім однакового матеріалу. PR-менеджер ІАА розповіла про своє бачення виходів з таких ситуацій (робити цікаві заходи, не думаючи про піар, та ексклюзивні тексти писати тільки у випадку великих всеукраїнських видань).

Візитки «Інституту аналітики та адвокації»

Візитки «Інституту аналітики та адвокації»

 

Презентацію Катерини Кролевської можна скачати тут.  В разі виникнення питань щодо теми семінару PR-менеджер радо погодилася дати консультації за телефоном: 050-208-32-82.

Фото: Анна Ютченко

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Щоб було без "хламу": у Краматорську стартував масштабний проєкт щодо поліпшення стану реклами

Вікі любить пам'ятки: за кількістю фото Україна посіла перше місце

Тут курять. Чому необхідно посилювати антитютюнове законодавство

Новий комікс про журналістську етику від Олександра Грехова

Mezzanine, Masterskaya та Інститут звуку отримали грантову підтримку від «Креативної Європи»

Громадський центр правосуддя подав скаргу до Європейського суду з прав людини щодо порушення Україною права на справедливий суд