Як створити флікер-оберіг: поради від амбасадорів безпеки

Пішоходи та велосипедисти, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію, адже водії помічають пішоходів раніше і зреагувати можуть швидше.Нагадаємо, що у ...

1
Як створити флікер-оберіг: поради від амбасадорів безпеки

Пішоходи та велосипедисти, які мають на одязі світловідбиваючі елементи, на 85% знижують шанс потрапити в аварію, адже водії помічають пішоходів раніше і зреагувати можуть швидше.

Амбасадори безпеки. Презентація проєкту 3

Нагадаємо, що у листопаді 2020 року набули чинності правки до Правил дорожнього руху. Для велосипедистів: дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів. Для пішоходів: обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

“У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи” ( п.4.4 ПДР України).

Флікер - визнано винаходом20 сторіччя у Фінляндії! - копия

КРЕАТИВНІ РІШЕННЯ ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ТА ВИДИМОСТІ ЛЮДЕЙ

Амбасадори безпеки пояснюють прості правила безпеки дорожнього руху та популяризують їх дотримання, розповідають про силу видимості та навчають дітей і дорослих створювати власний флікер-оберіг.

“Ідея створювати хендмейд-флікер з’явилася три роки тому. Світловідбивна лапка стала фавориткою серед дітей та дорослих. Майстерні флікерів – це діалогові майданчики, де є час і можливість говорити про правила дорожнього руху. Ми використовуємо якісні матеріали для створення таких брелоків, світловідбивна плівка дає ефект повертання світла  до 400 метрів! Собівартість такого флікера близько 11 грн, він підсилений світловідбивною стрічкою і має хороші експлантаційні характеристики. Для нас важливим є простота і ефективність такого підходу до створення світловідбивних брелоків, який соціально згуртовує жителів громади”, – розповідає Ірина Ткаченко, координаторка проєкту “Агенція сталого розвитку “Хмарочос”.

11_1

12

13

11

Аби ваші майстерні флікерів були цікавими та зрозумілими, Агенція сталого розвитку “Хмарочос” підготувала навчальні матеріали для створення флікерів.

  1. Покрокова презентація створення флікера у вигляді лапки від партнерів проєкту “Амбасадори безпеки” – Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького (стане у нагоді під час проведення майстерень, у ній є посилання на постачальників, в яких можна замовити світловідбивну плівку, світловідбивну стрічку та якісний фетр за помірною ціною).
  2. За цим посиланням можна завантажити макети, інструкції та приклади флікерів.
  3. Яскраве експлейнер-відео від Frame Studio Production покроково демонструє створення флікера тут
  4. Базова презентація про важливість використання світлоповертальних елементів.

Освітні матеріали створено ГО “Агенція сталого розвитку “Хмарочос” в рамках проєкту “Амбасадори безпеки”, що втілюється за підтримки Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади

#АмбасадориБезпеки

Хештег, за яким можна знайомитися з діяльністю амбасадорів безпеки, надихатися ідеями світловідбивного креативу та стати амбасадором безпеки у своїй громаді. 


 

Останні публікації цього розділу:

Історія Дениса: усі покатушки після перемоги

Енергетична сталість України під час війни і після перемоги

9-річна художниця з Житомира малює заради перемоги

Американський волонтер повернувся в Україну під час війни: ми не дозволимо росії вкрасти надію

Як подружжя з Житомира рятувало свою справу та займалось волонтерством

Кабмін схвалив законопроєкт, який покращить роботу ГО