Як протидіяти фейкам – дізнавалися у Дніпрі на Клубі Активної Громади

В останній день літа, 31 серпня, у місті Дніпрі у Книгарні «Є» відбувся тренінг «Інформаційна гігієна: як формувати свою медіа грамотність» в рамках Клубу Активної Громади. У ньому взяло ...

Додано:
D_Chernyshov

Фото 2.2
Як протидіяти фейкам – дізнавалися у Дніпрі на Клубі Активної Громади

В останній день літа, 31 серпня, у місті Дніпрі у Книгарні «Є» відбувся тренінг «Інформаційна гігієна: як формувати свою медіа грамотність» в рамках Клубу Активної Громади. У ньому взяло участь близько 20 людей: дійсні і майбутні журналісти, педагоги, активісти, зацікавлені громадяни з Дніпра, Кам’янського, Новомосковська, Слобожанського. 

Тренінг проводив регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Дніпрі Дмитро Чернишов. «Це вже другий тренінг, який ми проводимо з теми інформаційної гігієни за проектом Інституту “Республіка” у Дніпрі. Я був дуже вражений зацікавленістю і активною участю мешканців у заході. Вочевидь, тема вкрай важлива для них. У подальшому плануємо проводити такий захід щомісяця», – підкреслив координатор.

Фото 1

Тренер розповів громадянам, навіщо існують фейки і пропаганда, які є їхні різновиди, як слід перевірятиінформацію, щоб не потрапити «на гачок» маніпуляторів. Учасники у групах провели роботу, щоб описати риси і світогляд ідеального та реального політика (з позитивного і негативного боків), і презентували її. 

«Мої результати участі у цьому тренінгу вищі, ніж очікування. Проте я дізналася помітно більше, ніж очікувала. Поширення фейків – це дуже небезпечно для бізнесу, вони впливають на репутацію. Друге моє надбання – що це важлива інформація, яка не повинна залишитися тільки в мене. Треба обов’язково зробити акцент на темі боротьби з фейками і для тих людей, хто знаходиться біля мене», – зазначає підприємниця Наталя Єременко, яка адмініструє роботу Dnipro Career Hub

Учасники у групах провели роботу, щоб описати риси і світогляд ідеального та реального політика (з позитивного і негативного боків), і презентували її. Пізніше вони дізналися, яким чином можна дізнаватися інформацію про таких політиків детальніше.

«Захід по боротьбі з фейками і по розрізненню достовірної інформації був доволі інформативним. Я дізнався про ряд сайтів, які можуть допомогти в вирізненні (не)правдивої інформації в мережі Інтернет. Також про ті сайти, які можуть допомогти дізнатися більше про діяльність політиків не з їхніх слів, а саме за що вони голосують і як вони відвідують засідання парламенту. Такі заходи є корисними, і їх варто проводити», – стверджує профспілковий активіст і правозахисник Ігор Токовенко.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» має на меті активізувати та залучати громадян до участі у прийнятті рішень на місцевому та національному рівні задля розвитку добробуту громад. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка» та діє у 37 містах України.

Захід відбувається в межах проекту «Якісна інформація – якісний вибір», що виконується Інститутом «Республіка» в партнерстві з Громадським радіо за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку