Як працює Соціальна квартира для жінок з дітьми «Право на здоров’я» і як їй може допомогти кожен громадянин?

Соціальна квартира (притулок) для жінок з дітьми «Право на здоров’я» була створена у Києві у 2013 році. За 8 років роботи допомогу в Соціальній квартирі отримали 135 жінок та 142 дитини. Однак наразі ...

Додано:
healthrightorgua

60190893_1974583855985111_9082955550060183552_n
Як працює Соціальна квартира для жінок з дітьми «Право на здоров’я» і як їй може допомогти кожен громадянин?

Соціальна квартира (притулок) для жінок з дітьми «Право на здоров’я» була створена у Києві у 2013 році. За 8 років роботи допомогу в Соціальній квартирі отримали 135 жінок та 142 дитини. Однак наразі притулок на межі закриття.

Соціальна квартира — це не просто безпечне житло

Олена звернулася до Соціальної квартири за порадою правоохоронців. Після чергових побоїв чоловіка вона викликала поліцію, зібрала речі першої потреби та раптово для себе опинилася на вулиці: з немовлям і дочкою дошкільного віку, без грошей та житла.

Так починається кожна друга історія жінок, які потрапляють до Соціальної квартири. Нерідко вони приходять без валізи та особистих речей, а буває, що й без документів. Жінки опиняються на вулиці не від хорошого життя, а тому дах над головою — далеко не єдине, чого вони потребують.

«Майже всі жінки не мають власних коштів для забезпечення навіть базових потреб себе та дитини. Вони економічно залежні від своїх партнерів-кривдників, не мають власного житла та роботи», — розповідає менеджерка Соціальної квартири Ірина Білоголовко.

Тому першочергове завдання фахівців Соціальної квартири — забезпечення матерів та дітей продуктами, засобами гігієни, одягом та взуттям.

Але матеріальні труднощі — не єдина проблема клієнток притулку. Домашнє насильство, ризикована поведінка, втрата контакту з родичами, переміщення у зв’язку зі збройним конфліктом на Сході — все це залишає відбитки на психоемоційному стані жінок, тому вони потребують психологічної допомоги.

З клієнтками Соціальної квартири працює психолог. Він допомагає відновити внутрішні ресурси та віру в себе, встановити особисті кордони, усвідомити відповідальність за свої рішення й вчинки, сформувати безпечну прихильність між немовлям та матір’ю.

Клієнтки Соціальної квартири отримують юридичну допомогу: оформлення розлучення, аліментів на дітей, збір документів для отримання соціальної допомоги, вирішення майнових суперечок.

Деякі жінки звертаються до Соціальної квартири вже тоді, коли існує реальна загроза позбавлення батьківських прав через неналежні умови проживання. Тому діяти доводиться швидко.

Коли жінка потрапляє в притулок, для неї складають індивідуальний план роботи: допомагають визначити першочергові завдання, змоделювати бачення майбутнього та знайти шляхи втілення цілей у життя.

У Соціальній квартирі практикують мультидисциплінарний підхід. Це означає, що клієнткам допомагають з вирішенням широкого кола проблем із залученням партнерських організацій.

Влаштування дитини в дитячий садок, оформлення документів на маму чи дитину, відновлення стосунків з родичами, забезпечення повного медичного супроводу, навчання догляду за дитиною — це лише невелика частина того, з чим мають справу фахівці притулку.

У Соціальній квартирі жінки стають самостійними мамами, які вміють подбати про дитину та забезпечити свою сім’ю. Вони знаходять житло, влаштовуються на роботу та сміливо будують плани на майбутнє.

Наприклад, Олена покинула Соціальну квартиру за пів року: вона орендувала кімнату, почала працювати у клінінгу та вступила до медичного коледжу на бюджетну форму навчання. Тепер вона вірить, що зможе усе.

А от чи зможе Соціальна квартира допомагати вагітним та матерям надалі — це залежить від підтримки усіх небайдужих.

Протягом останніх років Соціальна квартира частково фінансувалася за кошти міського бюджету, і частково Українською фундацією громадського здоров’я. Та коштів на підтримку притулку у 2022 році у столичний бюджет не заклали, а тому Соціальна квартира може закритися. Жінки з дітьми, які живуть у притулку, готуються до можливого переїзду 31 грудня. Однак дуже хочеться вірити, що цього не станеться.

Ви можете допомогти дітям та жінкам з Соціальної квартири, переказавши кошти:

  • на благодійний рахунок МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» UA663226690000026005302393996 в «Ощадбанку», призначення платежу — Благодійний внесок на підтримку роботи Соціальної квартири;
  • через сайт HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні www.healthright.org.ua — кнопка «Допомогти» у правому верхньому куті.

Кожна гривня пожертви — це оплата комунальних послуг чи засобів першої потреби для клієнток Соціальної квартири.

Будь-яка допомога неоціненна!


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році