Як подорожі Прикарпаттям допомагають знаходити друзів переміщеній молоді

Знайти нових друзів та дослідити Прикарпаття. З такою метою троє підлітків організували для переміщеної та місцевої молоді дві туристичні поїздки. Екскурсійні тури розділили на два напрямки: одна ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_5366
Як подорожі Прикарпаттям допомагають знаходити друзів переміщеній молоді

Знайти нових друзів та дослідити Прикарпаття. З такою метою троє підлітків організували для переміщеної та місцевої молоді дві туристичні поїздки. Екскурсійні тури розділили на два напрямки: одна група вирушила у Старий Угринів та локації Давнього Галича, а друга – до Коломиї, вивчати спадок гуцулів і покутян. Відбулися заходи у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”.

DSC_5288

Першочерговим завданням юні організатори ставили допомогти молоді знайти друзів серед однолітків. Чи вдалося цього досягнути їм, розповів п’ятнадцятирічний Андрій Чугуєв, який взяв участь у турі до Музею Степана Бандери та до пам’яток Галича: “Я встиг познайомитися з одним із місцевих хлопців, але багатьох вже до цього знав зі схожих заходів, на які отримував запрошення. Ще я б хотів, аби відбувалися якісь події для простих і щирих розмов, бо цього зараз не вистачає”. 

Хлопець у поїздку вирушив разом зі своєю однокласницею, яку сам запросив долучитися. Андрій родом з Бахмута, а дівчина – з Івано-Франківська. Подружилися під час навчання й зараз спільно проводять дозвілля.

DSC_5337

Учасники мандрівки до Коломиї також мали чим поділитися після повернення додому. Почалося їх знайомство з особливостями гуцульської культури у Музеї писанкового розпису. Там їм провели майстерку, на якій кожен розмалював пасхальне яйце до майбутнього Великодня. Далі вирушили у мандрівку пам’ятними локаціями міста. За словами Марії Селівьорстової, яка приїхала на Прикарпаття зі Сєвєродонецька Луганської області, її захопила австрійська архітектура та давня історія міста. Крім цієї подорожі, дівчина ще мріє побувати у горах.

20230212_112320

Подружитися проєкт допоміг і самим організаторам: Владиславу Маслію та Анастасії Дмитрів з Івано-Франківська й Олександру Шейко з міста Щастя, що на Луганщині. Вони різного віку, навчаються у різних закладах, але мають спільні інтереси та погляди. Познайомилися під час курсу з проєктної діяльності, який організувала “Молода Просвіта” Прикарпаття, сформували ідею та успішно її реалізували.

Як розповів Владислав, команда стала близькою під час роботи і планують далі підтримувати цей зв’язок: “До цього часу також я не мав досвіду організовувати такі заходи, але коли ми почали втілювати проєкт, який розробили, з’явилося розуміння, що має бути план для всього. Мені тепер хочеться більш структуровано підходити до виконання будь-якої роботи”.

Загалом, відвідати екскурсійні тури змогли близько пів сотні людей віком від 14 до 21 року.

Міні-проєкт “Культурно-історичний тур Франківщиною” виконується ініціативною групою у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізовується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта“.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Форум «Світ без обмежень» зібрав спільноту партнерів з 16 областей України

Записати подкаст, провести подію, попрацювати — в Українсько-данському молодіжному домі в Києві

Відбулася презентація другого кварталу грантових заявок UCSIRP

ГО закликають голів місцевих органів влади взяти в роботу еко-чеклист для громад України

У двох громадах на Волині впроваджують шкільний бюджет

У Любешові влада і місцеві жителі провели спільні аудити безпеки та благоустрою