Як підвищити шанс на отримання гранту від донорів і де шукати аудиторів для проектів

У Києві проходить тиждень European Pro Bono Week 2020, протягом якого кращі юристи країни безкоштовно консультують представників громадських об’єднань. Темою першої онлайн зустрічі став "Зовнішній ...

Legal-IT-Hub-tse-praktychna-Prohrama-SHkoly-dlia-doslidzhennia-analizu-ta-stvorennia-tekhnolohichnykh-rishen-u-sferi-dostupu-do-pravosuddia-ta-pidvyshchennia-pravovoi-spromozhnosti-hromad.-4-1306x735
Як підвищити шанс на отримання гранту від донорів і де шукати аудиторів для проектів

У Києві проходить тиждень European Pro Bono Week 2020, протягом якого кращі юристи країни безкоштовно консультують представників громадських об’єднань. Темою першої онлайн зустрічі став “Зовнішній аудит громадських організацій”.

Під час першого вебінару Pro Bono Week in Kyiv 2020 засновник аудиторської компанії Олександр Марінченко розповів про деякі нюанси зовнішнього аудиту і дав пару слушних порад, як вибирати постачальників даних послуг.

Олександр Марінченко

Олександр Марінченко

Ось витримка з його лекції:

  • Аудит дозволяє не тільки виявити недоліки в бухгалтерії, а й благотворно позначається на іміджі громадської організації, посиливши довіру до неї.
  • Аудитор може перевірити всю фінансову звітність організації, більш детально оцінити конкретний проєкт або ж надати різні супровідні послуги.
  • Заявку на аудит краще подавати не пізніше, ніж за два тижні до необхідного терміну. Зазвичай перевірка організації триває близько тижня.
  • Відповідну компанію можна знайти в реєстрі на сайті Аудиторської палати України. Головне, щоб у неї був досвід роботи з ГО, у яких своя фінансова специфіка.
  • Середня вартість послуг аудитора складає близько 20 000 гривень.
  • Звіт аудитора повинен відповідати вимогам, які зазвичай донор прописує в договорі проекту.
  • ГО важливо заздалегідь, на етапі подачі заявки на проєкт, узгодити з донором вартість своїх послуг і витрати, щоб не виникло питань під час аудиту.
  • У ваших звітах немає необхідності все досконально розписувати. Досить згадати, що, наприклад, конференція обійшлася в таку-то суму. Скільки ви точно витратили на проживання, харчування та переїзд аудитору не цікаво, а ось податкова при такій конкретиці здатна розцінити дані витрати, як нецільове використання коштів.

photo_2020-11-25_07-39-45

У четвер о 16.00 запланована безкоштовна лекція “Договори громадської організації”, а в п’ятницю о 14.00 “Кодекс етики в ГО”. Спікери – експерти великих междурнародних юридичних компаній Dentons і SPENSERS.

Спілкування з експертами відбудеться на платформі ZOOM. Записатися на лекцію можна за посиланням

Перший Європейський тиждень Pro Bono провели в листопаді 2019 року більш ніж в 10 містах, включаючи Париж, Мадрид, Мілан, Франкфурт і Брюссель. У Києві його організувала МО PILnet за підтримки Українська фундація правової допомоги та програми Pro Bono Lab Української школи практичних знань.

Тема нинішнього тижня: “Pro bono у відповідь на глобальну кризу”. Відзначимо, що зараз експерти різних юридичних компаній стали більш охоче допомагати ГО, розуміючи свою соціальну відповідальність і важливість підтримки один одного в переіод пандемії Covid-19.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році