Переваги розвитку молочного тваринництва та вплив на формування продовольчої безпеки

З метою підвищити компетентність жителів територіальних громад у галузі молочного тваринництва Програма U-LEAD організувала кілька заходів з цієї тематики для громад з різних областей країни. Під час ...

Додано:
havrylenkova

rural-life-concept-with-farm-animals (1)
Переваги розвитку молочного тваринництва та вплив на формування продовольчої безпеки

З метою підвищити компетентність жителів територіальних громад у галузі молочного тваринництва Програма U-LEAD організувала кілька заходів з цієї тематики для громад з різних областей країни. Під час заходів експерти надавали роз’яснення громадам як молочне тваринництво та громадські пасовища впливають на формування продовольчої безпеки на місцеву економіку.

Заходи з питань продовольчої безпеки за підтримки Програми U-LEAD були організовані з метою проінформувати громади про сучасні технології виробництва молока та їх вплив на продовольчу безпеку в територіальній громаді. А також, з метою надати громадам роз’яснення щодо правових механізмів створення громадських пасовищ та управління ними в територіальній громаді. Про це повідомив Ігор Агібалов, керівник Регіонального офісу U-LEAD з Європою в Луганській області.

Під час заходів інформували громади про позитивні практики, які були реалізовані в проєкті «Підвищення рівня компетентності жителів Устилузької міської територіальної громади в галузі молочного тваринництва задля забезпечення належного рівня продовольчої безпеки». Проєкт був реалізований за підтримки Програми U-LEAD.

Загалом під час заходів говорили про позитивні практики проєкту, вибір громади, сприйняття мешканцями, очікування та результати. Розглядали варіанти сучасних технологій виробництва молока, тему облаштування громадських пасовищ, створення сучасної системи догляду корів та якості молока на базі Устилузької міської ради. Також, обговорювали тему створення нормативної бази для функціонування громадських пасовищ в громаді.

Переваги розвитку молочного тваринництва. На думку Ігоря Агібалова, розвиток молочного тваринництва може мати значні переваги для розвитку місцевої економіки. Серед переваг: створення робочих місць, збільшення попиту на місцеві продукти, збільшення інвестицій, зменшення відтоку людей з сільської місцевості, тощо.

«Молочне тваринництво вимагає багато ручної праці, від годування і догляду за тваринами до обробки молока та його переробки. Це сприяє створенню робочих місць у сільських громадах та містах. Також розвиток молочного тваринництва призводить до збільшення обсягів виробництва молочної продукції на місцевому рівні. Це може сприяти зменшенню імпорту молочних товарів і збільшенню попиту на місцеву продукцію, а також бути елементом продовольчої безпеки. Це особливо важливо під час війни», – зазначив керівник офісу.

Переваги облаштування громадських пасовищ. Щодо питання облаштування громадських пасовищ, одне з таких було організовано під час реалізації програми Продовольчої безпеки Устилузької міської ради. Такі пасовища, на думку Ігоря Агібалова, формують належний рівень продовольчої безпеки, збільшують виробництво м’яса та молока в громаді, сприяють розвитку сільськогосподарських господарств та покращують економічну ситуацію в місцевій громаді.

«В умовах війни, громадські пасовища створюють додаткові умови в громаді для збільшення виробництва якісного молока та розведення ВРХ задля підвищення доходів домогосподарств – самозабезпечення продуктами харчування. А також мають додаткову перспективу подальшої організації діяльності в цій сфері, що сприятимуть підтримці та розвитку місцевої економіки. Мова про створення кооперативів, сімейних фермерських господарств», – зазначив Ігор Агібалов.

Рішення з формування продовольчої безпеки за підтримки U-LEAD. Ігор Агібалов підкреслив, що Програма U-LEAD продовжує підтримку територіальних громад країни з актуальних для ОМС питань під час воєнного стану, продовольча безпека – одне з таких питань. Декілька короткострокових проєктів за підтримки Програми вже показали свою спроможність, наприклад: «Сади перемоги», або створення Аграрної сервісної служби. Зазначені проєкти допомогли громадам сформувати певний продовольчий запас в громадах.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне