Як лікарня на Тернопільщині стала сучасним медцентром завдяки децентралізації

Шумська міська лікарня на Тернопільщині сьогодні обслуговує не лише понад 20 тисяч мешканців громади, а й пацієнтів із сусідніх областей. Всього за два з половиною роки зі звичайного лікувального ...

4
Як лікарня на Тернопільщині стала сучасним медцентром завдяки децентралізації

Шумська міська лікарня на Тернопільщині сьогодні обслуговує не лише понад 20 тисяч мешканців громади, а й пацієнтів із сусідніх областей. Всього за два з половиною роки зі звичайного лікувального закладу вона стала успішним центром медицини з сучасним обладнанням. А для діагностики пацієнтів тут працює сучасний УЗД-кабінет. Він облаштований за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

1

– У 2021 році, після ліквідації Шумського району, ми прийняли рішення залишити колишню районну лікарню в громаді, хоча дехто й висловлювався за її повне закриття як баласту для місцевого бюджету, – розповідає Шумський міський голова Вадим Боярський. – Тоді ж об’єднали центр надання первинної допомоги громади з таким же центром колишнього Шумського району з метою надання первинних медичних послуг більшій кількості мешканців.

За два з половиною роки завдяки спільним зусиллям місцевої влади, колективу лікарні та міжнародних  партнерів, громаді вдалося вивести заклад на конкурентний рівень серед таких же закладів охорони здоров’я.

5

У співпраці з Програмою USAID DOBRE в приміщенні лікарні облаштували сучасний УЗД-кабінет. Проєкт вартістю майже 70 тисяч доларів включав у себе не тільки закупівлю обладнання, а й ремонт кабінету й коридору. Програма USAID DOBRE придбала ультразвукову стаціонарну систему SIEMENS ACUSON S2000 на суму 45 тисяч доларів, а громада взяла на себе ремонтні роботи, умеблювання та заміну освітлення на енергоефективне. 

2

– Оновлення кабінету ультразвукової діагностики – це один із 14-ти реалізованих у Шумській громаді проєктів спільно з Програмою DOBRE, – розповідає фахівець із управління проєктами та програмами в сфері розвитку громад Програми USAID DOBRE Олег Процик. – Попри те, що лікарня в той час ще перебувала в комунальній власності районної ради, нам вдалося спільно з Шумською міською радою налагодити співпрацю задля облаштування УЗД-обладнання для потреб мешканців цілої громади. Зараз воно використовується як первинною, так і вторинною медициною.

4

Цей проєкт Програми USAID DOBRE став вагомою складовою в подальшому розвитку Шумської лікарні. Мешканці громади отримали можливість діагностувати свій стан здоров’я на ранніх стадіях захворювань та одразу ж на місці, в Шумську, отримати допомогу лікарів.

– Починаючи з 2021 року, нам вдалося провести капітальний ремонт восьми стаціонарних відділень, встановити нову дизельну електростанцію потужністю 120 кВт, а також сучасну кисневу станцію, яка підключена практично до кожної палати нашого закладу, – розповідає медична директорка Шумської міської лікарні Людмила Зінько. – Серйозно взялися за оновлення обладнання лікарні й сьогодні маємо майже все, що потрібно для надання допомоги пацієнтам. Цьогоріч пробурили свердловину з автономним електроживленням для забезпечення альтернативного водопостачання, а також маємо власну котельню на дровах. Минулої важкої зими, нам вдалося працювати з пацієнтами, не маючи  особливих проблем, пов’язаних із відключеннями електроенергії.

3

Подальші плани щодо лікарні в громади – не менш амбітні. Найперше – встановити сонячні панелі на даху закладу як альтернативу електроживленню. А також придбати обладнання для МРТ обстежень та комп’ютерний томограф. 

6а короткий час Шумській лікарні вдалося перетворитися зі стандартного лікувального закладу в зразковий медичний центр, куди приїжджають на обстеження та лікування не лише понад 20 тисяч мешканців громади, а й із сусідніх Кременеччини, Лановеччини, а також Хмельницької та Рівненської областей. За словами Людмили Зінько, зараз лікарня суттєво випереджає сусідні медзаклади за показниками проведених обстежень та лікувань. Відповідно, позитивні й фінансові показники, які не тільки дозволяють повністю забезпечувати заклад необхідними матеріалами й ліками, а й продовжувати модернізацію та наповнювати місцевий бюджет. 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади

Актуальні проблеми протидії гендерно-зумовленому насильству обговорили в Чернігові

На Чернігівщині стартує проєкт з відновлення доступу до медичної допомоги

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Про план відновлення у своїй громаді знають лише 4% мешканців - результати опитування ГО «Проти Корупції»?

У Тернополі експонується виставка про "справи Майдану"