Як кулінарне хобі допомогло повернутися до мирного життя та розпочати бізнес ветерану АТО

Ветеран АТО, музикант гурту "DVIZH ПАРИЖ" Роман Набожняк в ефірі виїзної студії Українського радіо в рамках програми "Активізація з Людмилою Тягнирядно" на конференції TEDxYouth@Kyiv2019 розповів про ...

Speaker1 TedXFacebook5
Як кулінарне хобі допомогло повернутися до мирного життя та розпочати бізнес ветерану АТО

Ветеран АТО, музикант гурту “DVIZH ПАРИЖ” Роман Набожняк в ефірі виїзної студії Українського радіо в рамках програми “Активізація з Людмилою Тягнирядно” на конференції TEDxYouth@Kyiv2019 розповів про адаптацію ветеранів війни, повернення до мирного життя, власну справу, яка народилася в мандрах Непалом, а також про любов до кулінарії.

“Після повернення з фронту у мене не було чіткого плану, чим займатися. Я точно не хотів повертатися до роботи в офісі. Мені хотілося відновити роботу музичного гурту, і я почав збирати нову команду. Крім того, аби змінити середовище і переключитися, ми з дружиною поїхали в подорож в Катманду. А повернулися вже з думкою, що варто створювати власну кав’ярню”, — зазначив Роман Набожняк.

Ветеран АТО розповів, що надихнуло його почати власну справу.

“Коли я повернувся, дуже багато готував, особливо для рідних та друзів. Одного разу спробував спекти брауні. Це було рішення ні з цим не пов’язане, нічим не спровоковане. Відтоді, я почав готувати брауні на кожні такі зустрічі. Хоча я не є професійним кондитером. Подруга Юлі, поїдаючи брауні, сказала: “А ви не думали це продавати?”. Потім я побачив пост Леоніда Остальцева, засновника Vetarano Group, про те, що якщо ви ветеран, у вас є якась бізнес-ідея, то пишіть, давайте будемо розвивати. І ось це “продавати брауні”, “власна справа” та Veterano, ти прокидаєшся, і все…приїжджаємо і робимо Veterano Brownie. Пазл склався”, — підкреслив Роман Набожняк.

“Для мене процес готування був медитативним. У нього я занурювався повністю, шукав нові рецепти, сенси, смаки. Дуже важливо концентруватися саме на якомусь одному процесі, який тебе захоплює і який тобі щиро подобається. На певному етапі адаптації, це допомогло мені зрозуміти, що варто робити далі. Звісно, цей процес супроводжувався відвідинами психолога. Я мав цілий адаптаційний курс, який мені допоміг у важкий післястресовий період”, — зауважив Набожняк

 Слухати ефір тут: https://cutt.ly/Zw4kaTW 

Дивитися ефір тут: https://cutt.ly/ow4kjX0 

Джерело: Українське радіо 


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році