Як КримSOS працює в нових військових реаліях

"З 5 ранку 24 лютого 2022 року, агресія Росії перенеслась із Криму, Донецької та Луганської області на всю територію України. КримSOS всі 8 років військового конфлікту надавала допомогу постраждалому ...

pexels-photo-3183174
Як КримSOS працює в нових військових реаліях

“З 5 ранку 24 лютого 2022 року, агресія Росії перенеслась із Криму, Донецької та Луганської області на всю територію України. КримSOS всі 8 років військового конфлікту надавала допомогу постраждалому населенню та робила свій вклад у справу деокупації. Поточна ескалація є страшною трагедією для України і ми як група активістів не можемо лишатись осторонь — йдеться у повідомленні організації. — Громадська організація КримSOS продовжує працювати. Частина команди виїхала в західні регіони України, спільно з іншими активістами вже допомагає українцям вистояти у війні проти Росії.  

“Відчуваємо підтримку від закордонних політків, зірок, простих громадян усього світу. Вірю, що перемога буде за нами. Ми готові докласти усі сили заради цього”, – розповідає Денис Савченко, голова правління КримSOS. 

Зараз діяльність організації умовно розділена по напрямкам:  

  1. Координація та допомога  

Сьогодні в Україні тисячі внутрішніх переселенців. Багатьом потрібен одяг, їжа, ліки, житло, організація евакуації. Дуже багато волонтерів та організацій допомагають з цими питаннями. 

“Багато громадських організацій та активістів об’єднались, створили навіть урядовий портал волонтерів. Але людині у біді може буде не зручно шукати інформацію, тому з цим зарадимо ми. Щодня збираємо у базу корисних контактів та готові підказати де що знайти у конкретному місті. Якщо ми особисто зможемо чимось допомогти – будемо робити це”, – зазначає Денис.  
 
Гаряча лінія КримSOS працює за номерами: +38 097 327 70 37 (Київстар),  +38 0934207975 (LifeCell) та через застосунок “Signal” (https://signal.org/uk/). Наразі КримSOS готова опрацьовувати запити з будь-яких гуманітарних та інших питань.  

Гаряча лінія працює з 9.00 – 18.00 без вихідних. Вартість дзвінків з території України згідно тарифів вашого оператора. 

  1. Допомога у пошуку зниклих та полонених  

КримSOS спільно з Медійною ініціативою за права людини запустили “гарячу лінію”, за допомогою якої ми збираєм інформацію про полонених та зниклих українців, як військовослужбовців, так і цивільного населення.  

Інформація з гарячої лінії буде передаватись до Єдиного інформаційного центру  СБУ, котрий займається пошуком військовополонених та зниклих цивільних людей. Номери гарячої лінії: +38  097 327 69 56, +38 095 931 00 65 

  1. Інформаційна підтримка  

Команда КримSOS збирає корисну інформацію для сайту та сторінки у facebook. Будемо розповідати новини, що допоможуть у боротьбі з окупантом, мотивують та підтримують.   

“Додатково ми запустили Facebook аккаунти UkraineSOS202 англійською та німецькими мовами. На сторінці повідомляємо про поточну ситуацію в Україні “, – ділиться Денис. 

  1. Документування воєнних злочинів Росії  

“Ми вісім років працюємо заради повернення Криму та навіть у цей час будемо продовжувати роботу, хоча б і в фіксуванні злочинів там. Кримчан примусово забирають в армію, у студентів відбирають частину стипендії, видають підручники про “визвольну операцію” в Україні. Ці порушення та дезінформація просто губляться на фоні військових дій на території материкової України. Ми не можемо цього допустити”, – вважає Денис.   

  1. Міжнародна адвокація  

    Аналітики КримSOS збирають факти порушень прав людей під час війни з Україною. Головні новини оформлюють у дайджест, що публікуємо на сайті організації. Текст перекладаємо англійською для поширення серед іноземних ЗМІ та  політиків.  

“Ідея нашої міжнародної адвокації – підтримати та посилити основні тези, що продукує українське військово-політичне керівництво, допомогти державі домогтись потрібної реакції зі сторони міжнародної спільноти. Зокрема, теми, котрі є найбільш актуальними – це закриття повітряного простору над Україною, посилення економічних санкцій проти РФ та Білорусі, надання військової та гуманітарної допомоги, надання допомоги громадянам України, що були вимушені покинути країну через військові дії.”, – зазначає Денис.  

ГО “КримSOS” активно слідкує за ситуацією, потребами та актуальними проблемами, що виникли внаслідок воєнних дій та переміщення населення. Ми залучаємо волонтерів для допомоги. Також розширюємо партнерську мережі міжнародних організацій, яких інформуємо про поточну ситуацію.  

Спільно із донорськими організаціями плануємо запуск програм індивідуальної допомоги постраждалим від війни. Про цю та інші ініціативи будемо публічно повідомляти на сайті КримSOS та сторінці у facebook”. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями