Як громади Івано-Франківська, Сум та Тернополя покращуватимуть взаємодію з мешканцями – стартував спільний проєкт

В трьох громадах спільно працюватимуть над створенням передумов для інклюзивного залучення громадськості до місцевого розвитку. У липні розпочався проєкт, який реалізує Івано-Франківський ...

тренінг, воркшоп, майстер клас, навчання, освіта
Як громади Івано-Франківська, Сум та Тернополя покращуватимуть взаємодію з мешканцями – стартував спільний проєкт

В трьох громадах спільно працюватимуть над створенням передумов для інклюзивного залучення громадськості до місцевого розвитку. У липні розпочався проєкт, який реалізує Івано-Франківський регіональний центр у співпраці з Івано-Франківською, Сумською, Тернопільською міською радами.

 

Зміни на краще відбуваються тоді, коли влада і громада діють спільно. Залучати громадськість – це обов’язок влади, долучатися до локальних ініціатив – право мешканців. Тому відповідальні за комунікації й залучення громадськості посадовці трьох громад будуть досліджувати, як організувати виконання обов’язків так, щоб члени громади бажали та могли реалізувати своє право.

Кожна з громад має свою специфіку, що проявляється в різних моделях організації роботи щодо муніципальної комунікації та публічної взаємодії. Умовно можна виокремити такі моделі:

  • централізована, за якої основні комунікаційні активності й заходи із залучення координуються й спрямовуються через відповідний структурний підрозділ (наприклад, Тернопільська громада);
  • децентралізована, за якої всі активності на різних рівнях взаємодії проводяться з відносною самостійністю на рівні виконавчих органів/структурних підрозділів (Івано-Франківська громада);
  • гібридна (змішана), що поєднує елементи перших двох моделей, коли, до прикладу, є структурний(і) підрозділ(и), що частково координує(ють) окремі аспекти роботи, водночас інші виконавчі органи/структурні підрозділи вільні у виборі того, яку інформацію повідомляти громадськості та у який спосіб взаємодіяти (Сумська громада).

модель взаємодії

 Пошук точок дотику між владою і громадськістю для якісної співпраці не є одноразовою дією – це постійна робота, що потребує системного підходу. Тому в рамках проєкту разом з громадами будемо вивчати виклики, які постають при залученні мешканців до місцевого управління, та шукатимемо точки зростання для покращення муніципальної комунікації й публічної взаємодії, – ділиться планами стосовно подальшої роботи експертка проєкту Наталія Кобильчак під час ввідної зустрічі з фахівцями місцевих рад.

 

Проєкт передбачає два основних компоненти:

  1. Навчальні заходи та обмін досвідом для посадовців місцевих рад для посилення їхніх навичок взаємодії з громадськістю.
  2. Інформування мешканців про наявні у громадах інструменти громадської участі та їхнє використання.

На першому етапі проводитиметься експрес-аналіз стану взаємодії влада-громада на локальному рівні. Він включає низку складових на різних рівнях взаємодії (інформування, консультації, діалог, партнерство), про що детальніше ми розповідатимемо в наступних публікаціях.

Такий зріз ситуації на місцях допоможе виявити наявні практики взаємодії мешканців з місцевою владою, зокрема з врахуванням особливостей в умовах війни. Окрім того, отримані висновки мають слугувати базою для наступних етапів, як-от:

  • створення електронної бази даних інструментів громадської участі;
  • розробки та впровадження навчальної програми для відповідальних за взаємодію з громадськістю фахівців у місцевих радах;
  • створення електронної бази знань для муніципальних посадовців.

 

Стежити за ходом реалізації проєкту можна на фейсбук-сторінці організації.

 


Проєкт реалізується за грантової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», що впроваджується Офісом Ради Європи в Україні в рамках ухваленого Плану дій для України «Стійкість, відновлення і відбудова» на 2023-2026 рр.

 


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

«Оцінка результатів надання послуг військовим та цивільним з ампутаціями»: результати дослідження

В Ріпкинський громаді на Чернігівщині працюють над Статутом громади

“Що відбувається?”: проміжні результати спільного проєкту ІМІ та Суспільне Чернігів

У Здолбунові, на Рівненщині, працюють над темою гендерної рівності

Згуртованість та синергія: досвід Козельщинської громади Полтавщини

Допомагаємо тим, хто потребує на Харківщині і Сумщині! Надаємо гуманітарну допомогу, здійснюємо психологічну та соціальну підтримку