Як дружній до дітей та довкілля простір вдалося втілити у межах Громадського бюджету у парку “Горіховий Гай”

Проєкти створення та реконструкції дитячих майданчиків щороку б’ють нові і нові кількісні рекорди серед учасників Громадського бюджету. Реалізація деяких з них по-справжньому дивує своєю ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

img_6917-2048x1365
Як дружній до дітей та довкілля простір вдалося втілити у межах Громадського бюджету у парку “Горіховий Гай”

Проєкти створення та реконструкції дитячих майданчиків щороку б’ють нові і нові кількісні рекорди серед учасників Громадського бюджету. Реалізація деяких з них по-справжньому дивує своєю природоорієнтованістю. Тренд на використання екоматеріалів під час їх облаштування прийшов до нас із Заходу та спочатку вкорінився у проєктах архітекторів, згодом у філософії місцевих чиновників, а тепер все частіше транслюється і мешканцями.

З акцентом на використання елементів, що підкреслюють наближеність до природи, проєктувався і втілювався дружній до дітей громадський простір у парку “Горіховий Гай”. У 2019 році проєкт переміг у кампанії Громадський бюджет та започаткував важливі зміни у частині парку, прилеглій до вулиці Куликівської. 

У проєкті йшлося про важливість збереження зелених зон для відпочинку, аби місцеві мешканці могли комфортно спілкуватися, читати і активно відпочивати. А також про створення “ідеального місця” для прогулянок з дітьми.

Його автор – Ігор Кідик – працює в сфері IT та займається громадською діяльністю вже багато років. Саме він був одним із перших, хто забив на сполох через ймовірну забудову «Горіхового Гаю». Щоб не допустити знищення частини насаджень, місцева громада об’єдналася та пообіцяла докладати максимум зусиль, щоб зробити тут один із кращих парків у всьому місті. 

Хоча роботи з облаштування території через людський фактор не завжди йшли за планом, кінцевим результатом мобілізації місцеві мешканці задоволені. Автор ділиться, що найважчим завданням було переконати працівників у тому, що все, що роблять в публічних чи громадських просторах має бути не менш якісно, ніж в приватному секторі, а то й на рівень краще. Через кілька помилок підрядника, частину робіт по встановленню вуличних меблів довелося переробляти. 

“Хоча бетон, з якого зроблено тенісний стіл –  не екологічний матеріал і не зовсім парковий, але у цьому випадку його використання здається виправданим через зростання терміну придатності предмету. Біля нього було спеціально облаштовувано проникну поверхню з відсіву, яка має швидко поглинати дощову воду. З дерева зроблено лазанки і колоди, які сприятимуть активному дозвіллю дітей. Також встановлено зручні лавки-лежаки, з яких батьки можуть спостерігати за своєю малечею та водночас відпочивати” – коментує функціональність окремих елементів простору Ігор.

Проникні поверхні та вуличні меблі у парку Горіховий Гай. Світлина – Ірина Роговик

Зупинятися на досягнутому Ігор разом з ініціативною групою не збирається. Минулого року йому вдалося набрати достатню кількість голосів та перемогти у Громадському бюджеті вже з великим проєктом, в основі якого набагато амбітніша ціль – відновлення озер у парку. Ця ініціатива є важливою з ряду причин. Як відомо, водойми мають ключове значення для формування мікроклімату місцевості та покращення якості життя, розвитку рекреаційного потенціалу та врівноваженого економічного розвитку. 

Ігор переконаний, що для доглядових робіт за такими озерами, які є в парку “Горіховий Гай”, суми у 3 мільйони гривень, яка є верхньою межею Громадського бюджету повинно бути достатньо. 

“Не потрібно великих капіталовкладень, тому що водойми уже існують, а основна – повністю заповнена водою і самодостатня. Озеро треба почистити, сформувати, окультурити і довести до правильного вигляду. Це незначні витрати. Три різні підрядники, які займаються збереженням, відновленням водойм у Львові, оглянули озеро і назвали приблизно однакову суму – 700 000 гривень. А залишається ще два мільйони триста тисяч, за які реально відновити ту водойму, яка у гіршому стані” – пояснює позицію активіст.

На цьому свій марафон участі у Громадському бюджеті Ігор припиняти не збирається, адже розвиток парку процес постійний. “Коли хочеться створити комфортні умови проживання для себе та інших, постійно з’являють нові цікаві ідеї та рішення, а отже попереду ще багато роботи” – підсумовує свою мотивацію активіст.

Публікація є частиною проєкту «Зелена партисипація в дії» громадської організації «Плато». Про проникні поверхні та інші природоорієнтовані ідеї можна дізнатися з «Каталогу зелених рішень» за посиланням. Проєкт втілюється за підтримки Львівської міської ради у межах конкурсу «Зробимо Львів кращим!»

Текст – Ірина Роговик, Анжеліка Зозуля


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Вижницькій громаді на Буковині модернізовують систему водопостачання за допомогою Програми USAID DOBRE

Що змінилося в процесі надання адміністративних послуг у громадах Слобожанщини в умовах воєнного стану?

На Харківщині діти-сироти та батьки-вихователі потребують проєктів з неформальної освіти

Зміцнюємо голос громад Донеччини: спільна мета для відновлення

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті