Як далеко від “Дерева проблем” до “Дерева рішень”?

В рамках проекту “Твоя участь в процесі прийняття рішень” з 5 листопада по 29 листопада у м.Запоріжжя та м. Чернівці пройшли тренінги для 30 активістів зі всієї України. За цей час були напрацьовані ...

Додано:
Advertisement

DSC_0090
Як далеко від “Дерева проблем” до “Дерева рішень”?

В рамках проекту “Твоя участь в процесі прийняття рішень” з 5 листопада по 29 листопада у м.Запоріжжя та м. Чернівці пройшли тренінги для 30 активістів зі всієї України. За цей час були напрацьовані та розміщені для загального доступу відео-матеріали, присвячені активному громадянству та його значенню у суспільстві, поради українських та міжнародних експертів, практичний досвід у вирішенні проблем мільйонного міста спільно усією громадою.

Також у групі розміщена нормативно-правова база громадської участі у діалозі із владою.

Під час навчального процесу молоді лідери, активні студенти вищих навчальних закладів, представники молодіжних громадських організацій та ініціатив у віці від 18 до 35 років отримали розуміння про механізми участі і принципи їх функціонування, навчилися аналізувати “кореневі” проблеми та шукати шляхи їх подолання, лобіювати ініціативи та відстоювати свою думку. Не менш важливо, що учасники тренінгу обговорили дієві форми співпраці із владою, знайшли партнерів та однодумців.

Завдяки отриманим, як теоретичним, так і практичним навичкам, наприклад під час гри-симуляції “Молодь в дії”, під час роботи у командах та, як наслідок численних діалогів, молоді активісти напрацювали проекти з різної тематики – починаючи від неналежного рівня викладання в університетах і закінчуючи відновленням архітектурних пам’яток Волині. Як результат – учасники отримали теоретичні навички, які вони готові застосувати на практиці, та розроблені чернетки проектів, які завдяки майбутньому нетворкінгу та володінню відповідними інструментами імплементації, можуть бути успішно втіленими в життя.

Наразі проект триває і наступним завданням учасників є доопрацювання ідей, доопрацювання проектих заявок, налагодження співпраці зі стейкхолдерами, презентація проектів до місцевих громадських рад, подальша діяльність у вирішенні актуальних проблем суспільства. Нагальним залишається лише одне питання, як далеко підуть учасники після завершення тренінгів та консультацій, чи будуть плоди на “Дереві рішень”?

1 (32) DSC_0110 DSC_0090 DSC_0048 DSC_0035 DSC_0007

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Команда Центру АХАЛАР допомагає українцям знаходити вихід з кризових ситуацій