Як Березанська і Коблевська ОТГ прислухались до громадських префектів?

Обговорили на пресконференції 1 липня 2019 р. у КМЦ. Миколаїв із заступником голови районної ради і представниками виконкомів згаданих ОТГ запланували подальшу річну співпрацю в рамках ініціативи у ...

Додано:
frgn

66497600_2323414344415551_7314321063045758976_n
Як Березанська і Коблевська ОТГ прислухались до громадських префектів?

Обговорили на пресконференції 1 липня 2019 р. у КМЦ. Миколаїв із заступником голови районної ради і представниками виконкомів згаданих ОТГ запланували подальшу річну співпрацю в рамках ініціативи у «Добрі дорогі гармонійних громад Березанщини».

Також директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін представив новий грантовий конкурс за кошти NED «Громадська префектура для ефективних місцевих бюджетів півдня України» та набір у «Школу громадського префекта», що оголошено в рамках діяльності мережі «Ресурсні центри місцевої демократії».

Заступник голови Березанської районної ради Олексій Сидорчук підкреслив, що головним результатом стало налагодження конструктивного діалогу між місцевим самоврядуванням та громадянським суспільством. 

Також погодився з тім, що новостворені ОТГ ще на шляху до запровадження належного врядування на принципах прозорості та підзвітності перед громадою і державою. 

Голова ГО “ЕКО Березань” Людмила Максименко, відмітила, що в ході проекту мешканці сіл відчули необхідність продовження предметного діалогу з місцевими посадовцями щодо запровадження рекомендацій громадського аудиту прозорості, підзвітності та ефективності управління комунальним майном та розвитку комунальної інфраструктури, що проведено громадськими аудиторами протягом 1 грудня-2018 р. – 15 лютого 2019 р.

Директор Установи “Агенція місцевого розвитку Коблівської ОТГ” Володимир Киливник, та начальник відділу економічного розвитку Березанської ОТГ Дмитро Делюк погодились з необхідністю продовження спривпраці в рамках коаліції, зокрема запустити процес укладання пакету угод про співпрацю між Березанською та Коблівської ОТГ за посередництвом громадських аудиторів.

Як Березанська Та Коблевська ОТГ прислухались до громадських префектів-аудиторів?

Розпорядженнями місцевих голів щодо створено робочі групи  з опрацювання рекомендацій громадського аудиту ФРММ. А саме: Березанської селищної ОТГ (№46-ро від 12.03.2019 р.) та Коблівської сільської ОТГ  (№44 від 19 березня 2019 р.).

П’ять наслідків діяльності робочих груп:

По-перше, є прозора процедура оренди комунального майна Березанської ОТГ! 22 лютого  2019 року Березанська селищна рішенням № 30 створила прозору процедуру оренди комунального майна Березанської ОТГ. А рішенням № 16  зробила приоритетом плану соціально-економічного розвитку прозорість та муніципальну підтримку приватної і громадської ініціативи. Докладніше у релізі

По-друге, прозорість, муніципальна підтримка приватної і громадської ініціативи стало пріоритетом соціально-економічного розвитку у Березанської ОТГ. Також у Рішенні Коблевської сільської ради від 06.02.2019 №20 «Про затвердження Плану перспективного розвитку Коблевської ОТГ на 2019-2021 роки» конкретизовано пакет результативних показників та враховані інтереси периферійних сіл Коблевської ОТГ. Докладніше у релізі.

По-третє, маємо унікальну демократичну практику старту формування Стратегії та Стратегічного плану Береанської об’єднаної територіальної громади! Делегатами 11-ти груп інтересів створена робоча група, що розробляє Стратегію розвитку. Офіційний статус обранців затверджено розпорядженням селищного голови Валерія Хоміцького Докладніше у релізі.

По-четверте, прозорість, підзвітність закріплено у Статуті Березанської ОТГ! Cелищна рада 17 травня внесла повідні зміни. Докладніше у релізі 

По-пяте, нові сайти 2-х ОТГ Березанщини. У квітні запущений новий сайт Березанської ОТГ на порталі. Налагоджено оперативне наповнення публічною інформацією. У Червні 2019 запущений новий сайт Березанської ОТГ на порталі. 

Видео коментарів експертів ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за результатами громадського аудиту.

Прес-служби ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» та ГО  «ЕКО (Екологія, Культура, Освіта) Березань».

_______________________________________________________________________

Пресконфернція проводиться в рамках проекту «Демократичне, належне управління комунальним майном у 2-х ОТГ Миколаївщини», які реалізується ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за підтримки МФ «Відродження» та при партнерстві з ГО «Екоберезань», Установою «Агенція місцевого розвитку Коблевської ОТГ, Березанською районною радою  та виконкомами Березанської, Коблівської ОТГ.

Пресконфернція є черговим заходом проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується Фондом при партнерстві з Миколаївською облрадою, Миколаївською ОДА згідно рішення облради №7 від 30.07.2015 р. «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».


 

Останні публікації цього розділу:

Громадський центр правосуддя продовжує вивчати проблеми місцевих громад

"Громадяни мають вміти надавати першу домедичну допомогу" – медичні активісти

Допомагати тим, хто нас захищає. Інклюзивний соціальний бізнес для воїнів АТО та внутрішньо переміщених осіб

«Батьки повертаються з війни»: видано друком книжку про сімейне відновлення

В Нижньодуванській ОТГ Луганської області активно створюють антикорупційне середовище

Обговорення змін до Національної стратегії у сфері прав людини