Виставка “Майдан Січ. Так почалася війна” триває на Майдані Незалежності

До Дня Героїв Небесної Сотні у Києві на Майдані Незалежності відкрили виставку "Майдан Січ. Так почалася війна". Виставка присвячена тим, хто тримав оборону і відстояв свободу під час Революції ...

_u2a3272
Виставка “Майдан Січ. Так почалася війна” триває на Майдані Незалежності

До Дня Героїв Небесної Сотні у Києві на Майдані Незалежності відкрили виставку “Майдан Січ. Так почалася війна”. Виставка присвячена тим, хто тримав оборону і відстояв свободу під час Революції Гідності.

“Дуже важливо, щоби після десяти років пам’ять про ці події зберігалася в просторі Майдану. Ми зараз знаходимось на дійсно священній та знаковій території для всієї України. Адже тут не просто відбувався Майдан і був епіцентр Революції Гідності. За мить до, здавалося, поразки Майдану, коли силовики і злочинна влада Януковича от-от могла стерти, знищити Майдан, — саме тут був той острівець свободи, який нам вдалося зберегти. Саме з цього моменту почалося наше протистояння і захист нашої незалежності, який вже буквально за кілька днів переріс у збройний захист нашої Батьківщини”, – зазначила Ольга Сало, заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності.

48 світлин з найдраматичніших лютневих днів Революції Гідності розмістили довкола монумента Незалежності. Обрали знімки українських фотографів, які документували події у центрі Києва 18, 19 та 20 лютого 2014 року. Біля фото зазначено не лише дату та місце, а й точний час. 

“Майдан перетворюється на острівець пам’яті. Пам’яті про те, що тут справді відбувалося. Ця виставка дуже драматична – вона про найдовшу в історії України ніч із 19 на 20 лютого, про найтравматичніші події Майдану”, — певен історик, громадський діяч та політик Володимир В’ятрович.

На фото —  промовисті моменти найтрагічніших подій лютого: кадри з мітингувальниками, силовиками, спаленим наметовим містечком та морем квітів у пам’ять про Героїв Небесної Сотні. Серед авторів світлин — Максим Баландюх, Мирослава Іваник, Михайло Палінчак, Олександр Тимошенко, Олексій Фурман, Іван Любиш-Кірдей, Володимир Луць.

“На серці у мене біль від того, що не знаю, чи та людина, якій надавали допомогу, залишилася живою…Тоді почали стріляти, а медики надавали допомогу”, – сказав фотограф Олександр Тимошенко, споглядаючи одну зі своїх світлин, зроблених 18 лютого 2014 року в урядовому кварталі.

“Ці фото до мене дуже “горять”, як, думаю, і до мільйонів людей, які як були учасниками Майдану, так і тих, хто не переживав події Революції Гідності. Це дуже важлива робота, оскільки комунікативна пам’ять живе три покоління, а далі залишається те, що ми встигли зберегти, обрамити в сенси і передати”, – переконана Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії, правозахисниця та голова організації “Центр громадянських свобод”.

Виставка триватиме до 15 липня. Більше фото завантажено тут.

 

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи