Виклики миколаївського Громадського бюджету та рецепти їх подолання

Обговорили 14 березня 2018 р. 42 учасника першого у 2018 р засідання відкритого майданчику «Новий Миколаїв» - переможці/учасники конкурсу «Громадський бюджет-2017-18», разом з членами ...

Додано:
frgn

IMG_6355
Виклики миколаївського Громадського бюджету та рецепти їх подолання

Обговорили 14 березня 2018 р. 42 учасника першого у 2018 р засідання відкритого майданчику «Новий Миколаїв» – переможці/учасники конкурсу «Громадський бюджет-2017-18», разом з членами Експертно-громадської ради миколаївського міськвиконкому, Координаційної ради/Експертної групи з питань громадського бюджету м. Миколаєва консультантами мережі Центрів обслуговування громадян бібліотек міста.

Фото-звіт

Модератор зустрічі директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін запросив присутніх проаналізувати успіхи та виклики першого у місті конкурсу, зокрема розповісти про перші перемови з головними розпорядниками коштів громадського бюджету, щодо старту проектів та надати рецепти покращення механізму.

Всі 12 представників проектів – переможців та учасники експертних і дорадчих органів конкурсу погодились, що Громадський бюджет-2017-18» став знаковою подією у житті міської громади .

Серед викликів старту проектів, більшість визнали викликом налагодження конструктивної  взаємодії між автором та головним розпорядником бюджетних коштів. Так поведінка Центральної районної адміністрації, що стала «торгуватися» і набавляти бюджети проектів переможців. Це викликало подив не тільки у переможців конкурсу і членів експертної ради, що раніше  рекомендували для винесення на голосування проекти з відповідними бюджетами.

Обговорюючи механізми фінансування проектів також визнали актуальним виклик дієвості контрою автора за якістю реалізації проекту. Як вихід, Марат Каймаразов у неодноразових виступах пропонував фінансувати конкурс через рахунки та при менеджменті громадської організації, що буде обрано на конкурсних засадах. Саме така модель довела 30 20 років свою дієвість.

Колективне бачення викликів конкурсу та шляхів за результатами громадських обговорень презентували: голови ГО «АРТ Оптимісти» Євенія Дулько https://docs.google.com/document/d/13UNEU6QoaNJxJOK870Ag740cb9jOspaJ9ipQ2td5ecc/edit та ГО «Сильні разом» Олексій Долгих. Текст звернення групи громадських організацій до в.о миколаївського міського голови Т. В. Казаковой тут.

Одним з ризиків названо адміністративний ресурс, що застосовано закладами освіти міста. Тому для його долання лідери громадських організацій запропонували виключити можливість участі у конкурсі освітніх бюджетних установ та можливості голосуванні мешканцями з 14 років.

З цім не погодилась представниця проектів освітян –  вчитель ЗОШ 53 Тетяна Мезінова .

Загалом, спільною позицією учасників майданчику є запровадження механізмів впливу переможцями конкурсу та городянами   на хід та якість реалізації проекту.

Директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухінпредставив практичний буклет «Бюджетний календар». Можливості участі городян у місцевому бюджеті по місяцях року»  та можливості Експертно-громадської ради при виконавчому комітету миколаївської міської ради ті інші дорадчі громадські органи як основний механізм впливу громадян на бюджетний процес, що передбачений діючим законодавством України  та має успішний досвід застосування.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»,

Центр соціальної активності та партнерства ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького

___________________________________________________________________

Зустріч відбудеться в рамках проекту «Демократичний, прозорий, ефективний бюджет для зеленого, чистого і комфортного м. Миколаєва», якій реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» при партнерстві з Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради та КУ «Агенція розвитку Миколаєва» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку