Вибори-2014: сподівання громадян, рейтинги кандидатів, мотивація вибору

Лідером виборчих перегонів є Петро Порошенко, за якого готові проголосувати 44,6% тих, хто братиме участь у виборах. За Юлію Тимошенко готові проголосувати 8,4%, Анатолія Гриценка – 7,5%, Сергія ...

вибори
Вибори-2014: сподівання громадян, рейтинги кандидатів, мотивація вибору

Лідером виборчих перегонів є Петро Порошенко, за якого готові проголосувати 44,6% тих, хто братиме участь у виборах. За Юлію Тимошенко готові проголосувати 8,4%, Анатолія Гриценка – 7,5%, Сергія Тігіпка – 7,0%

У президентських виборах готовність взяти участь висловили 79% українців: 60% – «обов’язково» і ще 19% – «скоріше за все». Готовність взяти участь у виборах різна у різних регіонах: найвища – у Західному та Центральному регіонах, де лише 6% і 8% відповіли, що не братимуть участі у виборах, нижча – у Східному та Південному регіонах, де не збираються брати участі у виборах, відповідно, 14% і 20% громадян, а на Донбасі кількість тих, хто не збирається брати участі в голосуванні найвища – 51%.

Мотиви

Основними мотивами участі у виборах виборці вважають свій громадянський обов’язок (57%), далі за значущістю йдуть розуміння виборів як можливості вплинути на ситуацію в Україні (26.5%) та побоювання, що у разі неучасті у голосуванні цим голосом можуть скористатися для фальсифікацій (23.5%). Відмову від участі у голосуванні громадяни пояснюють насамперед тим, що не бачать гідного кандидата (51% серед тих, хто не відмовляється від участі у виборах) та невіра, що вибори будуть проведені чесно (18%).

Основними мотивами голосування за Петра Порошенка для його виборців є те, що він «бачить реальні шляхи подолання економічної кризи і забезпечення економічного піднесення країни» (52%), що його «ідеї та пропозиції близькі його виборцям» (49%), що він «зможе об’єднати громадян всіх регіонів і подолати розкол України» (34%).

Основними мотивами голосування за Юлію Тимошенко є те, що вона, на думку її виборців, «бачить реальні шляхи подолання економічної кризи і забезпечення економічного піднесення країни» (56%), що її «ідеї та пропозиції близькі її виборцям» (56%), що вона «має найкращу команду професiоналiв, здатних забезпечити розвиток i порядок у державi» (50%).

Основними мотивами голосування за Анатолія Гриценка для його виборців є те, що він «бачить реальні шляхи подолання економічної кризи і забезпечення економічного піднесення країни» (63%), він «зможе протистояти агресії Росії та забезпечити незалежність України та її безпеку» (46%) та що цей кандидат найменше замішаний у корупції та інших непорядних вчинках (40.5%).

Більшість населення переконані, що їхня участь у виборах чи відмова від участі або безперечно вплине на майбутнє України (20%), або вплине певною мірою (42%).

Не бачать такого впливу 32% населення. Найбільш оптимістично налаштовані жителі Західного регіону, де бачать свій вплив від участі у виборах 81% населення, Центрального регіону (71%) та Східного (62%).

Спостерігачі

Серед усіх спостерігачів громадяни України вважають, що діяльність міжнародних західних спостерігачів буде найбільш корисною (49%). На українських спостерігачів від громадських організацій покладаються 37,5% громадян, на українських спостерігачів від партій – 32%, на міжнародних спостерігачів від країн СНД – 22%. Вважають, що від спостерігачів немає жодної користі 13%.

Детальніше

Джерело : dif.org.ua


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями