Виборчі права правоохоронців мають бути забезпечені

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області Юрій Чумак звернувся до обласного керівництва поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо ...

Додано:
kobzar

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області Юрій Чумак звернувся до обласного керівництва поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій щодо необхідності забезпечення виборчих прав правоохоронців.

Нещодавно міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що порядок під час голосування у день виборів Президента України забезпечуватимуть близько 131 тисячі правоохоронців з системи МВС*.

Задіяно 31 березня

Зі спілкування з поліцейськими в Харківській області громадському омбудсмену вдалося з’ясувати, що переважна більшість із них наразі не знають, де саме – на якій дільниці, в якому районі Харкова чи населеному пункті області – вони опиняться у день виборів. З огляду на те, що значний контингент правоохоронців і працівників ДСНС 31 березня нестимуть службу на дільницях не за місцем проживання (реєстрації), існує висока ймовірність того, що значна кількість працівників поліції та рятувальників взагалі не зможе реалізувати своє виборче право.

Адже зараз законодавством не передбачена видача відкріпних посвідчень тим, хто в день виборів перебуває у поїздці, відрядженні тощо. Процедура тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси є універсальною для всіх. Але, щоб її пройти, потрібно наперед знати місце, де особа опиниться в день голосування, заповнити у відділі ведення Держреєстру виборців відповідну заяву та додати до неї документ, що підтверджує необхідність такої зміни. І зробити це можна тільки до 25 березня.

Поліцейські та рятувальники, які отримають розпорядження щодо несення служби на виборчих дільницях 31 березня, за добу-дві до цієї дати, вже не матимуть можливості скористатися визначеною законом процедурою тимчасової зміни місця голосування.

Задля того, аби уникнути ситуації, коли сотні працівників ГУНП та ГУ ДСНС на Харківщині будуть де-факто позбавлені конституційного права голосу, Ю. Чумак письмово звернувся до обласного керівництва поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій. Виборчий омбудсмен у своїх листах просить:
- заздалегідь розподілити (закріпити) своїх підлеглих у день виборів за відповідними виборчими дільницями та довести цю інформацію до співробітників. Щоб вони скористалися можливістю тимчасової зміни місця голосування та до 25 березня звернулися до органів ведення Держреєстру виборців з відповідними заявами. І 31 березня проголосували на дільницях, де нестимуть свою службу;
- та/або забезпечити можливість почергового несення служби на виборчих дільницях 31 березня, щоб поліцейські та рятувальники, звільнившись від чергування, мали змогу реалізувати своє право голосу.

«Постійно говорячи про обов’язок поліцейських та рятувальників охороняти правопорядок і безпеку на виборчих дільницях, ми не повинні забувати й про необхідність забезпечення виборчих прав самих правоохоронців», – наголосив громадський омбудсмен.

*Інфографіка з сайту МВС


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу