Всесвітній день запобігання суїцидам: Створення надії через дії

Всесвітній день запобігання суїцидам, що відзначається у всьому світі 10 вересня під темою «Створення надії через дії», дає можливість підвищити обізнаність про проблему суїцидів в Україні та в ...

logo-who
Всесвітній день запобігання суїцидам: Створення надії через дії

Всесвітній день запобігання суїцидам, що відзначається у всьому світі 10 вересня під темою «Створення надії через дії», дає можливість підвищити обізнаність про проблему суїцидів в Україні та в усьому світі, а також розповісти про те, як кожен з нас може цьому запобігти. За оцінками ВООЗ: 

 • Одна з кожних 100 смертей у світі є результатом суїциду. Кожний випадок є руйнівним і має глибокий вплив на оточуючих. 
 • Кожні 40 секунд хтось вмирає через суїцид; це майже 800000 людей на рік у світі, причому понад 75% випадків трапляються в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.  
 • Суїциди є четвертою провідною причиною смерті у віці 15-19 років.  

  У Європейському регіоні ВООЗ, чоловіки принаймні в 3 рази частіше помирають від суїцидів, ніж жінки. В Україні ця різниця ще більша – чоловіки майже в 7 разів частіше помирають з цієї причини.  

  “Суїцид – це одна з пріоритетних частин Програми дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP – WHO Mental Health Gap Action Programme), яка була розпочата в Україні у 2019 році за запитом Міністерства охорони здоров’я України. Ініціатива навчає сімейних лікарів та медсестер навичкам щодо виявлення та ведення таких станів психічного здоров’я, як депресія, вживання психоактивних речовин, самопошкодження/суїцид, та допомагає залучати до цієї роботи фахівців спеціалізованої ланки, коли це необхідно,” – сказав д-р Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні.  

  На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст

  ВООЗ підтримує Україну у покращенні психічного здоров’я кожної людини та суспільства в цілому, сприяючи покращенню психічного благополуччя, запобіганню психічним розладам та збільшенню доступу до якісних послуг з охорони психічного здоров’я.  

  «В рамках програми mhGAP ВООЗ разом із партнерами провели навчання для понад 500 медичних працівників первинної ланки по всій країні для раннього виявлення та запобігання суїцидам та наближення якісної медичної допомоги з психічного здоров’я до людей», – розповіла д-р Аліса Ладик-Бризгалова, національний спеціаліст з питань психічного здоров’я Бюро ВООЗ в Україні. 
   
  Суїциди – серйозна проблема громадського здоров’я; згідно з підходом LIVE LIFE ВООЗ прагне запобігти суїцидам та рекомендує наступні ключові, ефективні, доказові інтервенції: 

 • обмеження доступу до засобів суїциду (наприклад, пестицидів, вогнепальної зброї, деяких ліків); 
 • взаємодія зі ЗМІ для відповідального повідомлення про суїциди; 
 • виховання у підлітків навичок соціально-емоційного життя; 
 • завчасне виявлення, оцінка, контроль та підтримка людей, схильних до суїцидальної поведінки.  

  Довідкова інформація: 
   
  Програма дій ВООЗ із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я (mhGAP – WHO Mental Health Gap Action Programme) – це програма, спрямована на розширення доступу до медичної допомоги при психічних, неврологічних розладах та розладах, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин (ПНПР-розлади), у неспеціалізованих закладах охорони здоров’я 

  Дізнайтесь більше: https://bit.ly/3nqbwXE

  Джерело: United Nations Ukraine  


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація веломаршруту “Від парку до парку”

Про стратегічну ціль ІІІ в Державній стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки

Підсумки пілотної сертифікації «Роботодавець, дружній до молоді»

Розпізнавати та протидіяти. Як ми допомагали HeForShe говорити із студентами про гендерну дискримінацію

В Україні з’явилась перша недоступна реклама

Громадські монітори розробляють стратегії захисту вразливих груп населення 12 громад Луганщини