Врятуйте волонтерів від бюрократії
Українські волонтери опиняються поза законом. Допоможіть припинити наступ на волонтерство! 2 прості вчинки від Вас і Ваших колег стануть вирішальними краплями здорового глузду в казані бюрократії. ...
Додано:
Громадський Простір
Українські волонтери опиняються поза законом. Допоможіть припинити наступ на волонтерство! 2 прості вчинки від Вас і Ваших колег стануть вирішальними краплями здорового глузду в казані бюрократії.
Надішліть кілька листів до Верховної Ради і підпишіть онлайн-петицію. Доведено: це працює.
Волонтером сьогодні є кожен четвертий українець (до 10 млн осіб!) 70% із них постійно рятують армію від голоду, холоду і зневіри. Ці люди не чекають вдячності, винагород чи пільг. Але сьогодні їм потрібні від Вас 2 прості речі: надіслати кілька листів до Верховної Ради і підписати онлайн-петицію. Інакше бюрократія почне наступ на волонтерів і зробить їх правопорушниками.
Законодавчі пастки для волонтерства
Загальна проблема чинного Закону України «Про волонтерську діяльність» – це парадоксальне прагнення загнати добровільну і безкорисливу діяльність у бюрократичні рамки. А усіх, хто хоче розвивати благодійність вільно, без перепон, – оголосити порушниками закону.
Є 5 основних каменів спотикання Закону, зміни до якого просуває Український форум благодійників. І об ці каменюки вже сотні людей доброї волі отримали травми у прямому й переносному значенні.
По-перше, нині Закон дозволяє волонтерити суто в рамках волонтерських організацій. Усі, хто зіштовхувався з будь-якими реєстраціями юридичних осіб в Україні знають, що поки зареєструєш певний статус, то не залишиться ані тих, хто хоче допомагати, ані людей у потребі. Ця вимога суперечить самому духу волонтерства. Крім того, закон вимагає, щоб організація і волонтер підписували договір. Благодійність, певно, переплутали з комерційними послугами.
По-друге, Закон не дозволяє волонтерити неповнолітнім. Виняток є тільки для тих, кому вже 16, але тоді потрібна письмова згода батьків. У ситуації, коли навіть учні молодших класів плетуть маскувальні сітки, а малюки в дитсадках продають власні поробки на користь солдатів і переселенців, така норма є абсурдною.
По-третє, держава хоче керувати волонтерами через орган виконавчої влади. Тимчасом, як добровольці рятують державу, вона розглядає їх як підлеглі кнопки доброти.
По-четверте, неприбуткові організації зобов’язані страхувати волонтерів. Ви знаєте багато доброчинців, які вимагають соціального страхування за свою добровільну роботу? Чи організацій, готових нести цей фінансовий тягар замість того, щоб спрямовувати ресурси тим, хто їх потребує?
По-п’яте, волонтерам нав’язують обов’язкову фінансову звітність. Цікаво, як обліковувати дитячі малюнки, передані на фронт? Чи тонни харчів, які під кулями щодня передають солдатам і мирному населенню добровольці?
Що зроблено, і що потрібно від Вас?
Джерело : Український форум благодійників