ВПО не тягар, а ресурс: як живе Луганщина

03 червня громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» за підтримки міжнародного фонду «Відродження» та Луганської облдержадміністрації у м. Дніпрі у рамках проекту «ВПО: не тягар, а ...

Додано:
lekotan

pexels-cottonbro-3201466
ВПО не тягар, а ресурс: як живе Луганщина

03 червня громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» за підтримки міжнародного фонду «Відродження» та Луганської облдержадміністрації у м. Дніпрі у рамках проекту «ВПО: не тягар, а ресурс» проведено форум з нагоди 85-ї річниці утворення Луганської області.

У заході взяли участь експерти організації, директор програми «Демократія і належне врядування» Олексій Орловський, Віце-прем’єрка – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, народний депутат України Олексій Кузнецов, Почесний консул Литовської Республіки у Луганській області Робертас Габулас, керівництво Донецької та Дніпропетровської обласних військових адміністрацій, начальники місцевих військових адміністрацій Луганщини, громадськість та журналісти. Загалом понад 100 осіб.

Під час двох блоків форуму його учасники обговорили питання реінтеграції та ресоціалізації ВПО у приймаючих громадах, ініціативи центральної та місцевої влади у сфері відновлення життєдіяльності на після деокупації території Луганщини, залучення міжнародної допомоги та бізнес-середовища зараз та у справу відбудови Луганської області та залучення кадрів для цього.

Ірина Верещук у контексті важливості підтримки переселенців з Луганщини та їхньої ресоціалізації наголосила: «Головне врятувати людей! Вони повернуться на деокуповані території та усе відновлять».

У свою чергу Олексій Орловський озвучив перед присутніми візію подальшого формування механізмів владних інститутів та органів місцевого самоврядування після деокупації.

Він також наголосив на необхідності навчання та створення додаткових горизонтальних зав’язків для покращення координації та взаємодії між різними інституціями після деокупації.

Керівник організації звернула особливу увагу на важливу роль громадянського суспільства та звичайних людей в процесах, які відбуваються. Саме різке підвищення рівня самоорганізації всередині суспільства стали великою підтримкою та опорою для органів влади.

#IRF

Захід проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» спільно з Луганською облдержадміністрацією в рамках проєкту «ВПО для громади: тягар чи ресурс» за підтримки МФ «Відродження» (Програма «Демократія i належне врядування»).


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині підготували 40 арттерапевтів для роботи з дітьми, які постраждали від наслідків війни

На Закарпатті триває адвокаційний проєкт з підвищення обізнаності прав серед ВПО

В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Планування розвитку Зазим’я: від соціального захисту до економічного зростання

Молодь України зібралася на Рівненщині для участі у всеукраїнському тренінгу «Лідерська академія»

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я