Вплив COVID-19 і брак фахівців паліативної та хоспісної медицини

У перспективі 2020-2030 рр. потреба у паліативній та хоспісній допомозі в усьому світі буде значною. Кількість людей похилого віку зростає, а поліпшення загального науково-технічного рівня охорони ...

Додано:
Alexander Wolf

kadrove - palliativ
Вплив COVID-19 і брак фахівців паліативної та хоспісної медицини

У перспективі 2020-2030 рр. потреба у паліативній та хоспісній допомозі в усьому світі буде значною. Кількість людей похилого віку зростає, а поліпшення загального науково-технічного рівня охорони здоров’я призводить до того, що люди живуть довше. За оцінками, наприклад, експертів з США, до 2030 частина жителів цієї країни старше 65 років збільшиться вдвічі у порівнянні з 2010 роком і складе 20% (проти 13%). Кількість смертей в світі зросте з 57 мільйонів у рік в 2015 р. до 70 мільйонів у наступні 15 років. Тому не тільки власне хоспісна (яка може надаватися в останні тижні або місяці життя людини), але і довгострокова патронажна допомога людей похилого віку, буде актуальною.

На думку експертів Асоціації паліативної та хоспісної допомоги, в більшості країн сфера допомоги важкохворим та людям похилого віку буде відчувати дефіцит кадрів. Уже в останні як мінімум 5 років в науковій літературі висловлювалися побоювання, що робочої сили, особливо висококваліфікованих медичних сестер, буде не вистачати. І причиною нестачі фахівців буде не тільки і не стільки відтік кадрів в інші сфери, наприклад, сферу розваг або харчової промисловості. Основна причина – посилення вимог до фінансування хоспісів в зв’язку з жорсткою економією коштів.

Умови роботи персоналу хоспісів, паліативних відділень і т.д., звичайно, поліпшуватися. З’явиться не тільки велика автоматизація. Більше хоспісів використовуватимуть більш ефективне обладнання і засоби догляду. Створюватиметься все більше «живих куточків», зимових садів, провітрюваного простору і широких вікон, відкритих дахів, мансард і балконів з видом на природу і садків при хоспісах та інших установах. Відповідно, зростатиме роль фахівців з просторового планування та дизайну.

Багато установ зі сфери допомоги тяжкохворим будуть все ширше співпрацювати з представниками інших професій. Не тільки з дизайнерами й фахівцями з соціальної роботи, психології та духовних практик, а й логопедами, дефектологами, програмістами, маркетологами, консультантами по почуттях, коучами по емпатії, аніматорами, клінічними фармакологами, арттерапевтами і представниками багатьох інших нових професій, які з’являться в результаті економічної рецесії. Це буде диктуватися новими технічними умовами роботи, заощадженням коштів і новими потребами паліативних пацієнтів.

Олександр Вольф, провідний фахівець відділу з міжнародного співробітництва, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика, голова БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», [email protected].


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Долучайтесь до дослідження з використання методології моніторингу судових процесів ОБСЄ

«У дитинства немає інвалідності» — Подкаст Великих Історій

У Києві представили інноваційні проєкти в рамках Нідерландського тижня дизайну

Активізм, секспросвіта і рогата змова: як пройшов фестиваль соцреклами Molodiya Festival’20

У Дніпрі та Запоріжжі відбувся Марафон розвитку громад

Пройдіть опитування щодо потреб організацій задля захисту природи