Волиняни продовжують переймати досвід садівництва у експертів з Польщі

Вже більше місяця на Волині реалізовують проект «Підтримка україно-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області».Проект покликаний сприяти започаткуванню розвитку ...

Додано:
Ella Yatsuta

21616377_1436533579715379_4605834123386135829_n
Волиняни продовжують переймати досвід садівництва у експертів з Польщі

Вже більше місяця на Волині реалізовують проект «Підтримка україно-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області».

Проект покликаний сприяти започаткуванню розвитку аграрної справи (ягідництво, садівництво) у сільській місцевості області шляхом започаткування жителями власної справи. Перевагою проекту є залучення партнерів з Польщі, які готові ділитися досвідом та презентувати українцям впроваджені інноваційні підходи у вищеназваній галузі.

Впродовж серпня тривав відбір учасників, в якому взяли участь мешканці сільської місцевості, в тому числі учасники АТО та внутрішньо переміщені особи (68 осіб).

15-17 вересня стартували перші заплановані у рамках проекту тренінги. Заходи відбулися у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.

Тематика перших навчань передбачала ознайомлення учасників із досвідом Польщі у сфері ягідництва та садівництва. Зокрема було представлено завдання та подальшй план реалізації проекту та проведено практичний семінар щодо захисту садових рослин від хвороб та шкідників.

Експертами/тренерами були:

Адам Фура – професор-агроном, який має сімнадцятирічний досвід співпраці з українськими аграріями з Криму Херсонської, Чернівецької, Тернопільської, Рівненської, Київської областей.

Яцек Яхимек, власник «Jachymek gospodarstwo», який працює на ринку з 1993 року та спеціалізується на вирощуванні овочів (морква, цибуля, шпинат) та фруктів і ягід (малина, яблука). Його господарство також спеціалізується на вирощуванні саджанців та намагаєтся використовувати у своєму бізнесі інструменти розвитку екологічного рослинництва. Співпрацює із замовниками з Європи та Японії.

Марек Люба – хімік, випускник Падуанського університету (Італія), який має досвід співпраці з аграріями Італії, Швейцарії, Південної Африки, Польщі та України.

Протягом трьох днів тренінги відвідали більше 50 учасників з 15 районів Волинської області. Серед них були і досвідчені садівники, і початківці, які шукають способів покращення свого господарювання, а тому нові знання, технології та підходи стануть їм у нагоді.

Учасники тренінгів прокоментували навчання.

Подружжя Глущенко Сергій та Ховбоша Тетяна, переселенці з Луганської області: «Перше, що хочемо відмітити, це увага, проявлена до нас – переселенців. А друге, це підхід організаторів до втілення проекту. Роблять «не для галочки», продумали і розробили комплекс, який включає виступи тренерів-фахівців, що приїхали здалеку. Про одного з цих тренерів ми раніше читали в газеті, знаємо, що він солідний підприємець.  Вони не просто нам показали, як працюють, а намагались навчити. Ми з дружиною раніше думали про роботу у сфері ягідництва, але не знали, з чого почати. Організатори підготували цікаві, зрозумілі, корисні матеріали, і за це ми їм вдячні. Думаємо, що вийдемо на хороший результат».

Дрелюк Ігор: «Я і раніше цікавився цією темою, шукав серед поляків фахівців. Відчув, що формат цього навчання мені підходить. Лектори не просто відчитали, вони пообіцяли контролювати, допомагати, давати поради. Підказали, як брати зразки грунту і як передавати їх на аналіз в лабораторії, як згідно з отриманими данними визначити систему живлення. Подібних практичних порад ніде не знайдеш, а тут ми це дізналися. Якби п’ять років тому я мав цю інформацію, у нас в країні було б на одне невелике підприємство більше».

Прокоментував подію і Марек Запур, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку: «Даний проект є дуже цікавим, не типовим, спрямованим на результат. Більше того, він враховує специфіку розвитку аграрного сектору на Волині. Польські партнери, які мають напрацювання та досвід в сфері ягідництва та садівництва, як добрі сусіди, готові поділитися своїми знаннями. Цей проект є цікавим для Консульства, бо сприяє налагодженню транскордонних контактів і матиме реальний ефект для пересічних жителів Волинської області».

Наступними заходами проекту є поїздки на агропідприємство «Кліома Сервіс» (Україна Волинська область м. Ківерці). Також на жовтень перебачено ще один цикл тренінгів.

21617539_1436533486382055_2365770487022298673_n

Проект реалізовується громадською організацією «Фонд місцевого розвитку» (Україна), благодійним фондом «Вектор соціальної ініціативи» (Україна), Товариством Інтеграція Європа-Схід (Польща), Фундацією Європейська Академія Самоврядування (Польща) за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку в рамках фінансування Міністерства закордонних справ РП  («Польська допомога»).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи