Волинські навчальні заклади впроваджують міжнародну програму з підприємництва

15 закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти області запровадять міжнародні навчальні програми Junior Achievement. У 2024-2025 навчальному році запрацює курс з навчання ...

banner_NavchRik_24-25-Волинська
Волинські навчальні заклади впроваджують міжнародну програму з підприємництва

15 закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти області запровадять міжнародні навчальні програми Junior Achievement. У 2024-2025 навчальному році запрацює курс з навчання підприємництва «Компанія».

У серпні 2024 року заклади професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої  освіти Волинської області ухвалили рішення ввести в навчальний план програму «Компанія». Це програма, які діє протягом всього навчального року, допомагає учасникам на практиці засвоїти навички з ведення бізнесу, планування, маркетингу, фінансової грамотності, командної роботи. Крім викладачів, наставниками у програмі також стають успішні підприємці регіону. Участь у програмах для учнів та викладачів – безкоштовна.

З нового навчального року міжнародна програма запрацює у навчальних закладах в таких містах як Луцьк, Берестечко, Володимир, Камінь-Каширський, Ковель, Любомль, Нововолинськ, селищах Колки, Луків, Любешів, Стара Вижівка, Торчин. Зокрема, участь візьмуть ці навчальні заклади:

  • Володимир-Волинський центр професійної освіти;
  • Камінь-Каширське вище професійне училище;
  • Ковельський центр професійно-технічної освіти;
  • Колківський центр професійної освіти;
  • Луцьке ВПУ будівництва та архітектури
  • Луцький професійний коледж технологій та сервісу;
  • Любешівський технічний фаховий коледж «Луцького національного технічного університету»;
  • Любомльський професійний ліцей;
  • Нововолинський центр професійної освіти;
  • Професійно-технічне училище 27;
  • Професійно-технічне училище №22;
  • Регіональний професійний коледж м. Володимир;
  • Старовижівський професійний ліцей;
  • Технічний фаховий коледж «Луцького національного технічного університету»;
  • Торчинський професійний ліцей

До кінця серпня для закладів профтехосвіти триває набір, доєднатися до впровадження можна заповнивши посилання.

«Організація Junior Achievement Ukraine вже мала досвід співпраці з волинськими навчальними закладами. Минулого року ми проводили Табір підприємництва для дітей в області, де учасники створювали команди, генерували та аналізували свої бізнес-ідеї. Цього року  Волинська область була обрана як одна з перспективних для навчання молоді. Наша місія дати знання і практичні підприємницькі навички новому поколінню українців, щоб наші діти змогли досягати успіху в процвітаючій Україні» – розповів про старт навчальних курсів Андрій Турак, директор з розвитку Junior Achievement Ukraine.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Станом на 2024 рік понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у більш ніж 100 країнах світу. У 2022 році JA Ukraine отримала гриф Міністерства освіти і науки України на навчальну програму з підприємництва “Компанія” та курс “Фінансова грамотність”.

Нагадаємо, у 2023-2024 у програмі з підприємництва «Компанія» взяли участь 147 навчальних закладів з 9 областей. Учасниками стали понад 1300 учнів і студентів, більше 200 педагогів. Учні заснували та успішно запустили 220 мінікомпаній.

17 травня 2024 року відбувся національний конкурс «JA Компанія року 2024». Команда Feel Touch з Новояворівського вищого професійного училища Львівської області перемогла, представивши  інноваційний пристрій, який допомагає керувати ґаджетами людям з обмеженими можливостями. У липні ця навчальна компанія представила Україну на європейському конкурсі з молодіжного підприємництва Gen-E В Італії. Їх розробка увійшла в трійку кращих інноваційних бізнес-проєктів 2024 року в Європі.

Команда Junior Achievement Ukraine вдячна НМЦ ПТО у Волинській області за всебічну підтримку та сприяння у впровадженні навчальних програм.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку