Волонтери ВО «Крила» організували відпочинок для понад 200 дітей із Донбасу

 Серед низки благодійних організацій, що займаються допомогою дітям із прифронтової зони, є такі, що обрали сферою своєї роботи допомогу найменш захищеним – дітям з інвалідністю. Цього літа ...

DSC_38831-860x645.jpg.pagespeed.ce.TgN-zJkdM8
Волонтери ВО «Крила» організували відпочинок для понад 200 дітей із Донбасу

 Серед низки благодійних організацій, що займаються допомогою дітям із прифронтової зони, є такі, що обрали сферою своєї роботи допомогу найменш захищеним – дітям з інвалідністю. Цього літа волонтерське об’єднання «Крила» організувало різноманітні види відпочинку для понад 200 дітей із Луганської та Донецької областей, у тому числі близько 20 дітей з інвалідністю, а фонд «Діти райдуги» – сімейний табір відпочинку для 14 родин дітей із ментальними розладами. Про це розповіли Ярослава Токар, голова Правління ВБО «ВО «Крила» та Наталя Абрамова, директор БФ «Діти Веселки», мати сина з аутизмом із Сєвєродонецька під час скайп-включення в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту «Речник мирного життя», що здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччина.

Основні напрямки роботи з дітьми ВО «Крила» – культурне і національно-патріотичне виховання та організація подорожей для дітей з інвалідністю і дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на звільнених територіях Луганської і Донецької області. Відбирати дітей допомагали партнерські благодійні організації та Миколаївська ЗОШ №2. «Цього літа розпочали ми із мистецького десанту, запросивши дітей із Донецької та Луганської області до Києва. Вони відвідали театри, музеї, культурно-історичні місця. Ми обрали талановитих, творчих дітей і організовували концерти у декількох київських школах, у військовому ліцеї ім. Богуна. У музеї гетьманства ми зробили виставку їхніх картин», – розповіла Ярослава Токар. Інша змішана група, зі сходу та інших регіонів, у рамках програми «Карпатський десант» відпочивала у Карпатах за оздоровчо-спортивною програмою, ще одна – у таборі «Бригантина» та у таборі у Кіровоградській області у рамках програми «Україна – земля героїв».

Частина дітей виїздили на відпочинок за кордон – у Францію, Грецію та Грузію. Поїздку до Франції для 54 дітей допомогла організувати французька благодійна асоціація. «Плюс цієї програми у тому, що у сім’ях разом проживали і діти з деокупованих територій, і діти з інвалідністю. Вони завжди знаходили спільну мову і ставали друзями», – зазначила пані Токар. На оздоровлення до Греції їздили 90 дітей, ще дві групи, загалом 51 особа – у Грузію, на запрошення посла України у Грузії та за підтримки українського Мінсоцполітики. «Одна програма стосувалася виключно молоді із Луганської і Донецької області.  […] Друга група – це діти з інвалідністю 16 чоловік», – додала вона.

Благодійний фонд «Діти Веселки» займається вивченням кращих світових практик роботи із дітьми з ментальними розладами (аутизм, синдром Дауна, мовні розлади) та проводить заняття для них на базі центру у Сєвєродонецьку. «На заняття приходять 18 людей – більше ми фізично не можемо прийняти, тому що це заняття індивідуальні. Загалом на обліку у нас 55 людей від 2,5 років до 14, але більшість – віком 5-7 років, – розповіла директор Наталя Абрамова. Це діти із Сєвєродонецька, Рубіжного, Лисичанська та прилеглих населених пунктів. До війни, сюди приїздили також люди з інших областей і навіть з Росії.

Також фонд проводить просвітницьку роботу із учителями місцевих шкіл та лікарями – для того, щоб суспільство було краще знайомим із проблемою і з розумінням ставилося до дітей з особливими потребами. «Діти приходять до нас, соціалізуються, і після цього йдуть навчатися у спеціалізовані класи», – додала вона. Таких у міста наразі два, при загальноосвітніх школах. Пані Абрамова зазначила, що особливої підтримки від обласної та міської адміністрації не було, але зараз місто надало фонду недороге приміщення для оренди.

Цього року фонд здійснив свою давню мрію – організував табір відпочинку для дітей, які відвідують заняття у центрі, загалом із 14 родин. Кошти – 35 тисяч гривень – зібрали через міжнародну краудфандингову платформу. «Ми підписали угоду із приватним пансіонатом у Кремінному – це дуже гарне місце, там старий сосновий бір та озеро. Ми дали окрему кімнату для кожної родини, тому туди могли приїздити і батько, і дідусь», – розповіла Наталя Абрамова. Табір тривав 10 днів. За цей час усі його гості відпочивали на природі, спільно святкували дні народження та організовували інші розважальні заходи.

Подібні табори планують організовувати і надалі. За словами Наталії Абрамової, це вкрай необхідно, тому що зараз жодних варіантів відпочинку для дітей з особливими потребами немає: усі програми обміну та відпочинку розраховані на те, що дитина їде без батьків. У випадку дітей із ментальними розладами, це неможливо. Більшість тих, хто відвідав табір цього літа, раніше ніколи не виїздили за межі міста.  «Ці діти можуть подорожувати, але це має бути сімейний відпочинок. Це проблема не нашого міста чи нашого регіону, це проблема дітей із ментальними проблемами з усієї України. Моя найбільша мрія – щоб розробили загальноукраїнську програму по реабілітації дітей із ментальними розладами», – пояснила вона.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями