Волонтери «Б50» завершили пілотний проєкт трансформації укриття для дітей і запрошують школи й садочки до участі в конкурсі

Пілотний проект трансформації бомбосхивща для дітей реалізували волонтери з благодійної організації «Б50». Локацією допомоги став заклад дошкільної освіти «Козачок» – найбільший дитсадок міста Буча. ...

Додано:
mediaIQ

оздоблення-укриття-2
Волонтери «Б50» завершили пілотний проєкт трансформації укриття для дітей і запрошують школи й садочки до участі в конкурсі

Пілотний проект трансформації бомбосхивща для дітей реалізували волонтери з благодійної організації «Б50». Локацією допомоги став заклад дошкільної освіти «Козачок» – найбільший дитсадок міста Буча. До війни тут навчалося 340 дітей.

Для повернення садка до роботи стояло завдання облаштувати укриття для дітей – перетворити 200 м2 темного підвалу з голими сірими стінами на місце фізичної й емоційної безпеки для малечі. Дирекція й батьки «Козачка» звернулися за допомогою до команди «Б50 Волонтери», яку знали як відновлювачів Ірпеня, Мощуна та Горенки.

«Б50 Волонтери» поставили собі мету – оздобити бомбосховище так, щоб воно викликало приємні асоціації у діток. Щоб перебуваючи тут вони відчували цікавість замість страху», – каже директор БО Денис Герасимов.

укриття-в-Козачку-ДО-1 укриття-в-Козачку-ДО-2 

Над реалізацією проєкту волонтери працювали щовихідних упродовж майже місяця. Загалом до оздоблення бомбосховища причетні 27 волонтерів. Також команді вдалось самостійно залучити спонсорські кошти та партнерів.

За цей час спільнота «Б50 Волонтери» прибрала бомбосховище, підготувала стіни, організувала їх професійне фарбування, розмалювала стіни дитячими малюнками й облаштувала підлогу.

укриття-в-Козачку-ПІСЛЯ-1 укриття-в-Козачку-ПІСЛЯ-2

«Найбільш відповідальним етапом робіт стало розмальовування стін. Так на стінах з’явилися барвисті дитячі малюнки – посіпаки, кульки, галявина, підводний світ», – пояснила волонтерка-художниця проекту Поліна Коруц.

У результаті колишній підвал перетворився на яскраву й креативну територію дитячої безпеки з 5 функціональними зонами – відпочинку, розвитку, активності, гігієни й медичної допомогти. ЗДО «Козачок» уже повернувся до роботи, а вихованці встигли оцінити оздоблене укриття.

«Нас би не відкрили, якби не було укриття. Коли вперше зазвучала тривога, діти не злякалися, а навпаки – опустились і почали розглядати стіни. Вони підстрибували, раділи, що все таке розмальоване, цікаве, кольорове», – описує перші враження діток директорка садочка «Козачок» Тетяна Морозенко.

Наразі спільнота «Б50 Волонтери» готова братися на перевтілення наступних укриттів – у дитячих садках і школах Київської, Чернігівської та Житомирської областей. Тому запрошує команди закладів і батьків розповідати про укриттях, які потребують оновлення. Щоб запросити волонтерів до свого закладу, потрібно заповнити анкету. При виборі локацій допомоги пріоритет буде надаватися закладам освіти з деокупованих територій та тим, чия будівля була частково пошкоджена  внаслідок війни.


Тематика публікації:                   

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей